Simon
Lise
TNG-building
TNG-blog
Om slægterne Brændgaard & Heilesen
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Jon Bille
- Ja, dato ukendt
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
Jon Bille
Niels Jonsen Bille
- 1318
(Ukendt) Nielsen Bille
Oluf Nielsen Bille
- 1330
Jon Nielsen Bille, af Solbjerg
- 1371
Esbern Nielsen Bille, til Solbjerg
- 1377
Margrethe Gynckesdatter Mule, af Falkendal
Jakob Nielsen Bille
Niels Esbernsen Bille, af Hallev
- 1438
Else
(Ukendt) Nielsdatter Bille
Jens Passow
Inger Nielsdatter Bille
- 1478
Johanne Nielsdatter Bille
Hr. Anders Jensen Passow
- 1472
Anne Nielsdatter Grubbe, til Tersløse
Christoffer Andersen Passow, til Tersløse
- 1498
Kirsten Andersdatter Passow
- 1507
Anne Andersdatter Passow
- 1530
Axel Walkendorff, til Glorup
- 1483
Inger Axelsdatter Walkendorff
- 1555
Knud Jørgensen Urne, til Søgård og Aarsmarke
- 1543
Henning Walkendorff, til Glorup
- 1535
Axel Knudsen Urne, til Søgaard
1502 - 1577
Birthe Knudsdatter Rud
1538 - 1573
Alhed Knudsdatter Urne
1504 - 1565
Knud Axelsen Urne, til Aarsmarke
1564 - 1621
Margrethe Eilertsdatter Grubbe
1568 - 1654
Jørgen Axelsen Urne, til Brobygaard
1567 - 1601
Erik Axelsen Urne
1570 - 1631
Otte Axelsen Urne, til Søbysøgaard
1572 - 1620
Axel Urne, til Bækkeskov og Ryegaard
1591 - 1626
Christoffer Urne, til Aarsmarke og Baarup
1593 - 1663
Else Knudsdatter Urne
1594 -
Jørgen Knudsen Urne, til Aarsmarke, R.E.
1598 - 1642
Dorthe Knudsdatter Urne
1600 - 1667
Ove Giedde, til Tommerup, Hellerup, Maglø, Løvestad, Tullesbo og Østrø, R.
1594 - 1660
Frederik Knudsen Urne, til Alslev
1601 - 1658
Sigvard Knudsen Urne, til Raarup, R.E.
1603 - 1661
Dorthe Ovesdatter Giedde
1625 - 1652
Mette Ovesdatter Giedde
1623 - 1656
Brostrup Giedde, til Tommerup
1628 - 1668
Regitse Giedde
1629 - 1657
Christian Giedde, til Skivehus
- 1706
Regitze Sophie Giedde
1634 - 1653
Knud Giedde, til Vadskjærgaard
1635 - 1707
Christoffer Giedde, til Gunnarstorp
1637 - 1705
Margrethe Ovesdatter Giedde, til Kastrupgaard
1638 - 1706
Holger Vind, til Harrestedgaard, R.
1623 - 1683
Frederik Eiler Giedde, R.
1641 - 1717
Ingeborg Dorothea Vind
1658 - 1729
Regitze Sophie Vind
1660 - 1692
Friderich Vind, til Harrested og Baggesvogn
1662 - 1702
Christian Vind
1664 - 1712
Ove Holgersen Vind
1665 - 1722
Anne Elisabeth Vind
1666 - 1727
Sophie Amalie Vind, af stamhuset Birkelse
1669 - 1743
Charlotte Amalie Holgersdatter Vind
1670 - 1717
Vilhelm Carl Vind, til Harrestedgaard og Kastrupgaard
1671 - 1732
Erik Vind
1672 - 1704