Simon
Lise
TNG-building
TNG-blog
Om slægterne Brændgaard & Heilesen
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Oluf Lunge
ca. 1230 - før 1302 (< 71 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
Oluf Lunge
1230 - 1301
Oluf Olufsen Lunge
- 1322
Johannes Olufsen Lunge
1295 - 1342
Margrethe Olufsdatter Lunge
- 1336
Hr. Jacob Olufsen Lunge, til Højstrup
- 1384
Hr. Oluf Olufsen Lunge, til Mosegaard
- 1386
Ellene Olufsdatter Lunge, til Bjernede
- 1384
Cecilie Olufsdatter Lunge
Tyge Jensen Vispe Due, til Tessebølle
- 1396
Elsebe Olufsdatter Lunge
Christine Tygesdatter Due
- 1418
Ingemar Grubbe, til Tersløse og Vallekilde
- 1418
Tyge Grubbe, til Tersløse
- 1411
Dorte Eggertsdatter Bycere
- 1428
Oluf Grubbe, til Sponager og Næsbygaard
- 1441
Niels Grubbe, til Tersløse
- 1422
Anne Nielsdatter Grubbe, til Tersløse
Hr. Anders Jensen Passow
- 1472
Christoffer Andersen Passow, til Tersløse
- 1498
Kirsten Andersdatter Passow
- 1507
Anne Andersdatter Passow
- 1530
Axel Walkendorff, til Glorup
- 1483
Inger Axelsdatter Walkendorff
- 1555
Knud Jørgensen Urne, til Søgård og Aarsmarke
- 1543
Henning Walkendorff, til Glorup
- 1535
Axel Knudsen Urne, til Søgaard
1502 - 1577
Birthe Knudsdatter Rud
1538 - 1573
Alhed Knudsdatter Urne
1504 - 1565
Knud Axelsen Urne, til Aarsmarke
1564 - 1621
Margrethe Eilertsdatter Grubbe
1568 - 1654
Jørgen Axelsen Urne, til Brobygaard
1567 - 1601
Erik Axelsen Urne
1570 - 1631
Otte Axelsen Urne, til Søbysøgaard
1572 - 1620
Axel Urne, til Bækkeskov og Ryegaard
1591 - 1626
Christoffer Urne, til Aarsmarke og Baarup
1593 - 1663
Else Knudsdatter Urne
1594 -
Jørgen Knudsen Urne, til Aarsmarke, R.E.
1598 - 1642
Dorthe Knudsdatter Urne
1600 - 1667
Ove Giedde, til Tommerup, Hellerup, Maglø, Løvestad, Tullesbo og Østrø, R.
1594 - 1660
Frederik Knudsen Urne, til Alslev
1601 - 1658
Sigvard Knudsen Urne, til Raarup, R.E.
1603 - 1661
Dorthe Ovesdatter Giedde
1625 - 1652
Mette Ovesdatter Giedde
1623 - 1656
Brostrup Giedde, til Tommerup
1628 - 1668
Regitse Giedde
1629 - 1657
Christian Giedde, til Skivehus
- 1706
Regitze Sophie Giedde
1634 - 1653
Knud Giedde, til Vadskjærgaard
1635 - 1707
Christoffer Giedde, til Gunnarstorp
1637 - 1705
Margrethe Ovesdatter Giedde, til Kastrupgaard
1638 - 1706
Frederik Eiler Giedde, R.
1641 - 1717