Simon
Lise
TNG-building
TNG-blog
Om slægterne Brændgaard & Heilesen
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Anne Ottesdatter Bild
- Ja, dato ukendt
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
Anne Ottesdatter Bild
Niels Jensen Rosenkrantz, til Hevringholm og Tange
1352 - 1425
Hr. Timme Nielsen Rosenkrantz, til Engelsholm
- 1456
Hr. Otte Nielsen Rosenkrantz, til Bjørnholm
1395 - 1477
Else Holgersdatter Krognos, til Bjørnholm
1379 - 1470
Hr. Erik Ottesen Rosenkrantz, til Bjørnholm
1427 - 1503
Sophie Henriksdatter Gyldenstierne, til Boller
1430 - 1477
Hr. Niels Eriksen Rosenkrantz, til Bjømholm, Skjern hovedgård og Vallø
1457 - 1516
Holger Eriksen Rosenkrantz, til Boller
1457 - 1496
Elsebe Eriksdatter Rosenkrantz
1457 - 1492
Vibeke Eriksdatter Rosenkrantz, til Vosborg og Kørup
1457 - 1506
Mette Eriksdatter Rosenkrantz, til Skærsø
1457 - 1503
Kristine Eriksdatter Rosenkrantz, til Møgelkær
1457 - 1508
Jørgen Rud, til Vedby
- 1505
Hr. Knud Rud, til Vedby og Møgelkjær
1475 - 1554
Dorthe Madsdatter Bølle, til Fuglsang
1495 - 1547
Anne Jørgensdatter Rud
1475 - 1533
Sophie Jørgensdatter Rud, til Elved
1488 - 1555
Otte Knudsen Rud, til Møgelkær
1520 - 1565
Jørgen Knudsen Rud
1517 - 1571
Erik Rud, til Fuglsang og Møgelkjær
1519 - 1577
Kirsten Knudsdatter Rud, til Kjellinghøl
1521 - 1613
Birthe Knudsdatter Rud
1538 - 1573
Axel Knudsen Urne, til Søgaard
1502 - 1577
Knud Axelsen Urne, til Aarsmarke
1564 - 1621
Margrethe Eilertsdatter Grubbe
1568 - 1654
Jørgen Axelsen Urne, til Brobygaard
1567 - 1601
Erik Axelsen Urne
1570 - 1631
Otte Axelsen Urne, til Søbysøgaard
1572 - 1620
Axel Urne, til Bækkeskov og Ryegaard
1591 - 1626
Christoffer Urne, til Aarsmarke og Baarup
1593 - 1663
Else Knudsdatter Urne
1594 -
Jørgen Knudsen Urne, til Aarsmarke, R.E.
1598 - 1642
Dorthe Knudsdatter Urne
1600 - 1667
Ove Giedde, til Tommerup, Hellerup, Maglø, Løvestad, Tullesbo og Østrø, R.
1594 - 1660
Frederik Knudsen Urne, til Alslev
1601 - 1658
Sigvard Knudsen Urne, til Raarup, R.E.
1603 - 1661
Dorthe Ovesdatter Giedde
1625 - 1652
Mette Ovesdatter Giedde
1623 - 1656
Brostrup Giedde, til Tommerup
1628 - 1668
Regitse Giedde
1629 - 1657
Christian Giedde, til Skivehus
- 1706
Regitze Sophie Giedde
1634 - 1653
Knud Giedde, til Vadskjærgaard
1635 - 1707
Christoffer Giedde, til Gunnarstorp
1637 - 1705
Margrethe Ovesdatter Giedde, til Kastrupgaard
1638 - 1706
Holger Vind, til Harrestedgaard, R.
1623 - 1683
Frederik Eiler Giedde, R.
1641 - 1717
Ingeborg Dorothea Vind
1658 - 1729
Regitze Sophie Vind
1660 - 1692
Friderich Vind, til Harrested og Baggesvogn
1662 - 1702
Christian Vind
1664 - 1712
Ove Holgersen Vind
1665 - 1722
Anne Elisabeth Vind
1666 - 1727
Sophie Amalie Vind, af stamhuset Birkelse
1669 - 1743
Charlotte Amalie Holgersdatter Vind
1670 - 1717
Anders Trolle, til Trolholm og Hellestrup
1666 - 1715
Vilhelm Carl Vind, til Harrestedgaard og Kastrupgaard
1671 - 1732
Erik Vind
1672 - 1704
Margrethe Andersdatter Trolle
1693 - 1743
Pernille Andersdatter Trolle
1694 - 1757
Elisabeth Andersdatter Trolle
1696 - 1728
Regitze Sophie Trolle
1699 - 1721
Helle Andersdatter Trolle
1700 - 1728
Anne Catrina Trolle
1702 - 1728
Frederik Trolle, til Ørumgaard
1704 - 1765