Simon
Lise
TNG-building
TNG-blog
Om slægterne Brændgaard & Heilesen
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Peder Skram
- eft. 1315
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
Peder Skram
- 1316
Edel Pedersdatter Saltensee
Cecilie Pedersdatter Skram, til Runtoft
1315 - 1393
Segebod Krummedige, til Mehlbeck og Løgismose
- 1393
Lage Pedersen Skram
Ivar Pedersen Skram
Jon Pedersen Skram
Nicolaus Bramdroph Skram
- 1375
Erik Pedersen Skram
- 1372
Erik Krummedige, til Rundtoft
- 1439
Beate von Thienen
1368 - 1398
Mette Segebodsdatter Krummedige
1340 - 1399
Anne Segebodsdatter Krummedige
Elisabeth Eriksdatter Krummedige
Poul Pedersen Laxmand, til Valden og Knabstrup
- 1440
Ermegaard Eriksdatter Krummedige
Agnete Eriksdatter Krummedige
- 1452
Margrethe Eriksdatter Krummedige
- 1451
Ebba Eriksdatter Krummedige
- 1465
Erik Eriksen Krummedige
- 1471
Anne Eriksdatter Krummedige
Margrethe Poulsdatter Laxmand, til Knabstrup
- 1468
Hr. Iver Axelsen Thott, til Lillø
1420 - 1487
Peder Poulsen Laxmand, til Valden
- 1467
Else Poulsdatter Laxmand
- 1467
Anne Poulsdatter Laxmand
- 1488
Beate Ivarsdatter Thott
- 1487
Arvid Birgarsson Trolle, til Bergqvara
1425 - 1505
Jacob Trolle, til Lillø
1475 - 1546
Margrethe Arvidsdatter Trolle
1475 - 1522
Hr. Jens Holgersen Ulfstand, til Glimminge
1450 - 1523
Anne Arvidsdatter Trolle
1476 - 1532
Sidsel Jensdatter Ulfstand, Ljungby og Bønned
1499 - 1575
Knud Pedersen Gyldenstierne, til Tim og Ljungby
1480 - 1552
Børge Jensen Ulfstand, til Glimminge og Ørup
1500 - 1558
Lisbeth Jensdatter Ulfstand
1505 - 1540
Lisbet Knudsdatter Gyldenstierne
1520 - 1566
Jens Holgersen Ulfstand, til Skabersø
1530 - 1566
Axel Knudsen Gyldenstierne, til Ljungby, Tim, Bidstrup og Irup
1520 - 1603
Regitze Knudsdatter Gyldenstierne
1520 - 1576
Margrethe Knudsdatter Gyldenstierne
1520 - 1581
Karen Knudsdatter Gyldenstierne
1520 - 1616
Hildebrand Gyldenstierne, til Tim
1535 - 1563
Holger Ulfstand, til Hikkebjerg og Asserstrup
1565 - 1609
Anne Hansdatter Skovgaard, til Gundestrup
1575 - 1645
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
1591 - 1656
Helle Holgersdatter Ulfstand
1596 - 1638
Ingeborg Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster og Gundestrup
1598 - 1652
Jørgen Vind, til Gunnarstorp
1593 - 1644
Else Holgersdatter Ulfstand
1602 -
Holger Vind, til Harrestedgaard, R.
1623 - 1683
Anne Jørgensdatter Vind
1628 -
Elisabeth Jørgensdatter Vind
1629 -
Joachim Friderich Vind, til Gundestrup
1634 - 1687
Christian Vind, til Harrested og Vernø Kloster
1637 - 1686