Simon
Lise
TNG-building
TNG-blog
Om slægterne Brændgaard & Heilesen
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Tønne Rønnow
- 1422
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Anne Nielsdatter Trolle, til Kærsgård
Mette Nielsdatter Trolle
Sophie Børgesdatter Trolle
Helle Børgesdatter Trolle
Niels Trolle, til Brobygaard
Charlotte Amalie Ermandinger
Hans Michelsen Darre
Cecilie Margrethe Ermandinger
Anders Ermandinger
Margrethe Andersdatter Trolle
Hans Heinrich Ermandinger
Pernille Andersdatter Trolle
Justus Christopher Muhrbeck
Elisabeth Andersdatter Trolle
Regitze Sophie Trolle
Helle Andersdatter Trolle
Anne Catrina Trolle
Frederik Trolle, til Ørumgaard
Edel Dorte Krag, af Jylland
Anders Trolle, til Trolholm og Hellestrup
Charlotte Amalie Holgersdatter Vind
Børge Trolle, til Trolholm og Tviskloster
Pernille Andersdatter Bille, til Brobygård
Holger Trolle, til Rygaard
Lene Nielsdatter Trolle
Herluf Trolle, til Snedinge og Vognserup
Arvid Trolle, til Näs
Helle Nielsdatter Trolle
Helle Holgersdatter Rosenkrantz, til Gaunø og Vemmetofte
Niels Trolle, til Trolholm
Anna Holgersdatter Rosenkrantz
Oluf Rosenkrantz, til Egholm
Mogens Rosenkrantz, til Glimminge
Sophie Andersdatter Bille
Mette Holgersdatter Rosenkrantz
Erik Bille, til Løgismose
Ebbe Rosenkrantz, til Bramstrup og Skotterup
Holger Axelsen Rosenkrantz
Lene Mogensdatter Gyldenstierne
Hr. Palle Axelsen Rosenkrantz
Corfitz Rosenkrantz, til Glimminge
Margrethe Jakobsdatter Rosenkrantz
Margrethe Axelsdatter Rosenkrantz
Mette Pallesdatter Grubbe
Axel Eriksen Rosenkrantz, til Glimminge
Corfits Grubbe, til Høgested
Margrethe Corfitzdatter Hardenberg, til Skjoldemose og Lindsted
Palle Grubbe
Erik Hardenberg, til Sjoldemose
Regitze Christophersdatter Ulfeldt
Mette Knudsdatter Hardenberg, til Skjoldemose
Christian Friis, af Hesselager
Knud Hardenberg, til Skjoldemose
Corfitz Hardenberg, til Skjoldemose
Mette Christensdatter Skram
Jacob Hardenberg
Edel Torbernsdatter Bille, til Sandholt
Anne Jacobsdatter Hardenberg, til Sandholt
Erik Rud, til Fuglsang og Møgelkjær
Mette Jacobsdatter Rosenkrantz
Margrethe Jakobsdatter Rosenkrantz
Corfitz Rosenkrantz, til Glimminge
Erik Bille, til Løgismose
Mette Holgersdatter Rosenkrantz
Mette Andersdatter Bille, til Damsbo
Sophie Andersdatter Bille
Mogens Rosenkrantz, til Glimminge
Lisbeth Andersdatter Bille, til Vindum Overgård
Sophie Børgesdatter Trolle
Helle Børgesdatter Trolle
Niels Trolle, til Brobygaard
Margretha Susanne Darre
Johan Henrich Darre
Caroline Wilhelmine Schutz
Friderich Christian Darre
Frederikke Catharina Darre
Nicolaj Friderich Darre
Charlotte Amalie Ermandinger
Hans Michelsen Darre
Cecilie Margrethe Ermandinger
Anders Ermandinger
Margrethe Andersdatter Trolle
Hans Heinrich Ermandinger
Pernille Andersdatter Trolle
Justus Christopher Muhrbeck
Elisabeth Andersdatter Trolle
Regitze Sophie Trolle
Helle Andersdatter Trolle
Anne Catrina Trolle
Frederik Trolle, til Ørumgaard
Edel Dorte Krag, af Jylland
Anders Trolle, til Trolholm og Hellestrup
Charlotte Amalie Holgersdatter Vind
Pernille Andersdatter Bille, til Brobygård
Børge Trolle, til Trolholm og Tviskloster
Karen Andersdatter Bille, til Søbo
Sophie Jakobsdatter Rosenkrantz
Anders Bille, til Damsbo og Søbo
Christence Jakobsdatter Rosenkrantz
Edel Jakobsdatter Rosenkrantz
Pernille Jakobsdatter Rosenkrantz
Jakob Eriksen Rosenkrantz, til Arreskov
Pernille Henriksdatter Gyldenstierne, til Rudbjerggaard
Sophie Eriksdatter Rosenkrantz
Sophie Frantzsdatter von Rantzau, til Søholm
Mogens Gyldenstierne, til Findstrup og Fulltofta
Anne Eriksdatter Rosenkrantz
Helvig Jakobsdatter Hardenberg, til Arreskov
Erik Ottosen Rosenkrantz, til Arreskov
Sophie Pedersdatter Lykke, til Kjærbygaard
Anne Eriksdatter Hardenberg
Johan Rud, til Møgelkjær og Løgismose
Erik Hardenberg, til Vedtofte, Mattrup og Skovsbo
Anne Eilersdatter Rønnow
Hr. Eiler Hardenberg, til Vedtofte og Mattrup
Karen Eriksdatter Rosenkrantz, til Mattrup
Laxmand Gyldenstierne, til Tyrrestrup og Bjersgård
Anne Mogensdatter Gyldenstierne
Anne Nielsdatter Trolle, til Kærsgård
Mette Nielsdatter Trolle
Sophie Børgesdatter Trolle
Helle Børgesdatter Trolle
Niels Trolle, til Brobygaard
Charlotte Amalie Ermandinger
Hans Michelsen Darre
Cecilie Margrethe Ermandinger
Anders Ermandinger
Margrethe Andersdatter Trolle
Hans Heinrich Ermandinger
Pernille Andersdatter Trolle
Justus Christopher Muhrbeck
Elisabeth Andersdatter Trolle
Regitze Sophie Trolle
Helle Andersdatter Trolle
Anne Catrina Trolle
Frederik Trolle, til Ørumgaard
Edel Dorte Krag, af Jylland
Anders Trolle, til Trolholm og Hellestrup
Charlotte Amalie Holgersdatter Vind
Børge Trolle, til Trolholm og Tviskloster
Pernille Andersdatter Bille, til Brobygård
Holger Trolle, til Rygaard
Lene Nielsdatter Trolle
Herluf Trolle, til Snedinge og Vognserup
Arvid Trolle, til Näs
Helle Nielsdatter Trolle
Helle Holgersdatter Rosenkrantz, til Gaunø og Vemmetofte
Niels Trolle, til Trolholm
Anna Holgersdatter Rosenkrantz
Oluf Rosenkrantz, til Egholm
Mogens Rosenkrantz, til Glimminge
Sophie Andersdatter Bille
Mette Holgersdatter Rosenkrantz
Erik Bille, til Løgismose
Ebbe Rosenkrantz, til Bramstrup og Skotterup
Lene Mogensdatter Gyldenstierne
Holger Axelsen Rosenkrantz
Mogens Gyldenstierne, til Findstrup og Fulltofta
Sophie Frantzsdatter von Rantzau, til Søholm
Dorte Mogensdatter Gyldenstierne, til Restrup
Hedvig Ebbesdatter Ulfeldt
Mogens Gyldenstierne, til Bjersgård og Fulltofta
Knud Ebbesen Ulfeldt
Ebbe Ulfeldt, til Svenstorp
Lene Holgersdatter Ulfstand
Jacob Ulfeldt, til Selsø og Kogsbølle
Anna Jacobsdatter Flemming, til Bavelse
Anne Eriksdatter Hardenberg, til Faarevejle
Knud Ebbesen Ulfeldt, til Kogsbølle
Anne Corfitzdatter Rønnow, til Faarevejle
Erik Hardenberg, til Kjeldkjær og Hvedholm
Knud Andersen Gøye, til Kjelstrup
Lene Nielsdatter Hak, til Utterslev
Eline Henningsdatter Godov
Henrik Eskilsen Gøye
Anne Andersdatter Gøye
Henning Godov
Margrethe Corfitzdatter Rønnow
Anders Staverskov Gøye
Hr. Corfitz Rønnow, til Hvidkilde og Faarevejle
Ellen Henriksdatter Gyldenstierne
Inger Corfitzdatter Rønnow
Hans Bille, til Egede og Søholm
Claus Clausen Thott, til Hjuleberg
Vibeke Tygesdatter Krabbe, af Østergaard
Ellen Corfitzdatter Rønnow
Claus Aagesen Thott, til Hjulebjerg
Berete Flemming
Lene Tønnesdatter Rønnow
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
Helle Holgersdatter Ulfstand
Ingeborg Dorothea Vind
Regitze Sophie Vind
Friderich Vind, til Harrested og Baggesvogn
Christian Vind
Ove Holgersen Vind
Anne Elisabeth Vind
Sophie Amalie Vind, af stamhuset Birkelse
Margretha Susanne Darre
Johan Henrich Darre
Caroline Wilhelmine Schutz
Friderich Christian Darre
Frederikke Catharina Darre
Nicolaj Friderich Darre
Charlotte Amalie Ermandinger
Hans Michelsen Darre
Cecilie Margrethe Ermandinger
Anders Ermandinger
Margrethe Andersdatter Trolle
Hans Heinrich Ermandinger
Pernille Andersdatter Trolle
Justus Christopher Muhrbeck
Elisabeth Andersdatter Trolle
Regitze Sophie Trolle
Helle Andersdatter Trolle
Anne Catrina Trolle
Frederik Trolle, til Ørumgaard
Edel Dorte Krag, af Jylland
Charlotte Amalie Holgersdatter Vind
Anders Trolle, til Trolholm og Hellestrup
Vilhelm Carl Vind, til Harrestedgaard og Kastrupgaard
Erik Vind
Holger Vind, til Harrestedgaard, R.
Margrethe Ovesdatter Giedde, til Kastrupgaard
Anne Jørgensdatter Vind
Elisabeth Jørgensdatter Vind
Christoffer Giedde, til Gunnarstorp
Joachim Friderich Vind, til Gundestrup
Christian Vind, til Harrested og Vernø Kloster
Ingeborg Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster og Gundestrup
Jørgen Vind, til Gunnarstorp
Else Holgersdatter Ulfstand
Anne Hansdatter Skovgaard, til Gundestrup
Holger Ulfstand, til Hikkebjerg og Asserstrup
Anne Vernersdatter Parsberg
Hans Skovgaard, til Gundestrup
Hak Holgersen Ulfstand, til Hikkebjerg
Niels Parsberg, til Harrested og Sandbygaard
Christoffer Parsberg, til Hviderup, Jernit, Hagesholm og Sødal
Dorte Olufsdatter Munk
Valdemar Parsberg, til Jernit
Hr. Verner Parsberg, til Herrested og Sandbygaard
Anne Manderupsdatter Holck
Vibeke Christophersdatter Gyldenstierne
Niels Friis, af Hesselager
Karen Christophersdatter Gyldenstierne, til Stjernholm
Holger Ottesen Rosenkrantz
Anne Tønnesdatter Parsberg
Christopher Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
Niels Parsberg, til Gundestrup
Sidsel Andersdatter Bille
Tønne Vernersen Parsberg, til Harrested og Ørtofte
Ingeborg Predbjørnsdatter Podebusk
Margrethe Vernersdatter Parsberg
Hr. Knud Truidsen Has, til Ørtofte
Anne Tønnesdatter Rønnow
Hr. Verner Parsberg, til Stierberg
Forældre
Nicolaus Kierl Rønnow
Berta
Tønne Rønnow
Margrethe Henriksdatter Siggem