Simon
Lise
TNG-building
TNG-blog
Om slægterne Brændgaard & Heilesen
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Margrethe Ingerdsdatter Hvide
- Ja, dato ukendt
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
(Ukendt) Folmersdatter
Ellen Olufsdatter Lunge
Hr. Morten Jensen Gyrstinge, til Kragerup og Hastrup
Juliane Jakobsdatter Lunge
Hr. Claus Grubendal
Maren Jakobsdatter Lunge
Anders Pedersen Godov, til Tybjerg og Bramslykke
Hr. Jakob Olufsen Lunge, til Stadager
Oluf Jacobsen Lunge, til Skjoldenæs
Anne Pedersdatter Jernskæg, til Skjoldenæs og Vognstrup
Elsebe Henningsdatter Grubendal, til Skjøringe
Oluf Pedersen Godov, til Hødvit, Lystrup og Skjørringe
Eline Folmersdatter Lunge
Henning Grubendal, til Skjøringe
Sophie Folmersdatter Lunge, til Rygaard
Hr. Folmer Jacobsen Lunge, til Højstrup og Ryegaard
Ingeborg
Elisabeth Hansdatter Podebusk
Karen Pedersdatter Grubbe
Mathias Falster, til Lille Breininge
Kirsten Henriksdatter Reberg
Hr. Peder Høeg, til Eskjær og Vang
Henrik Reberg
Karen Jepsdatter Lunge
Peder Grubbe, til Alslev
Hr. Anders Jacobsen Lunge, til Skafterup
Ingeborg Nielsdatter Panter
Eline Moltke, til Egede
Sophie Folmersdatter
Hr. Jacob Olufsen Lunge, til Højstrup
Cecilie Pedersdatter Grubbe
Hr. Folmer Folmersen, af Stadsager
Inger Karlsdatter Rani, til Harrested
Peder Grubbe
Peder Karlsen Rani
Hr. Jakob Karlsen Rani, til Vejerstrup og Højby
Tue Rani
Else Pedersdatter Galen
Karl Pedersen Rani
Ingefred Tygesdatter Hvide, til Nebbe
Peder Nielsen Galen, af Eljaröd
Tyge Jurissen Hvide
(Ukendt) Johannesdatter
Hr. Jens Holgersen Ulfstand, til Glimminge
Holger Axelsdatter Brahe
Margrethe Arvidsdatter Trolle
Birgitte Jensdatter Rosensparre
Holger Henriksen Ulfstand, til Glimminge
Jens Torbensen Rosensparre, til Skarholt
Birgitte Stensdatter Bille
Torben Jensen Rosensparre, til Skarholt
Mæritslef Jakobsdatter Bille
Jens Rosensparre, i Skarholt
Karine Steensdatter
Erik Andersen Banner, til Asdal
Hr. Niels Pedersen Høeg, til Eskjær
Anne Pedersdatter Bille
Steen Pedersen, til Ingelstad
Axel Bille, til Lyngbygaard
Peder Bille, til Lyngbygaard
Margrethe Axelsdatter Brahe
Hr. Torbern Jepsen Bille, til Bjergbygaard
(Ukendt) Jakobsdatter Bille
Kjeld Axelsen Dötting, i Kvidinge
Erik Jepsen Bille, il Bjergbygaard og Sande
Marine Jensdatter Krumpen
Gyde Torbensdatter Galen, til Lyngbygaard
Hr. Jakob Bille, til Bjergbygaard
Hr. Lage Jørgensen Urne, til Boserup
Nulevende
Margrethe Eriksdatter Bille
Hr. Jørgen Urne, til Broløkke
Hr. Erik Bille, til Solbjerg
Anne Lunge
Laurids Grubbe, til Alslev
Alhed Tetzdatter Rosengaard
Karen Nielsdatter Grubbe
Gregers Hansen Juel, af Langeland, til Lejbølle
Eline Nielsdatter Grubbe
Hr. Jacob Jepsen Ravensberg, til Kindholm
Sivert Grubbe, til Lystrup
Mette Pallesdatter Ulfeldt, til Lystrup
Karen Eriksdatter Bille
Niels Grubbe, til Lystrup og Alslev
Jørgen Bille, til Solbjerg
Tale Arildsdatter Baad, af Halland, til Vadsted
Torben Nielsen Present, til Vollerup
Ellen Pallesdatter Ulfeldt
Anne Nielsdatter Present
Eiler Hak, til Egholm
Inger Eriksdatter Bille
Hr. Niels Jensen Present, til Vollerup
Ingeborg Eriksdatter Bille
Anders Staverskov Gøye
Kirsten Eriksdatter Bille
Peder Lang, til Valløse
Else Jensdatter Due
Hr. Torbern Bille, Allindemagle og Svanholm
Beate Axelsdatter Thott
Bent Torbensen Bille, til Egede og Søholm
Magdalene Stigsdatter Krognos
Karen Bentsdatter Bille
Hr. Henrik Knudsen Gyldenstierne, til Restrup og Iversnæs
Hans Bille, til Egede og Søholm
Inger Corfitzdatter Rønnow
Torbern Bille, til Sandholt
Hr. Anders Bille, til Søholm
Ermegard Eggertsdatter Frille, til Sandholt
Hr. Knud Pedersen Bille, til Kærsgård
Dorte Olufsdatter Daa
Birgitte Markvardsdatter Rønnow
Peder Bille, til Svanholm og Kærsgård
Anne Knudsdatter Gyldenstierne
Hr. Steen Basse Bille, til Allinde og Lyngsgaard
Ellen Stigsdatter Krognos, til Krapperup
Hr. Claus Bille, til Allinde og Lyngsgård
Lisbeth Jensdatter Ulfstand
Birgitte Stensdatter Bille
Jens Torbensen Rosensparre, til Skarholt
Elline Steensdatter Bille
Maurids Skave, til Eskildstrup
Margrethe Clausdatter Rønnow
Johan Oxe, til Nielstrup
Mette Mogensdatter Gøye
Anne Johansdatter Oxe
Henning Walkendorff, til Glorup
Mette Johansdatter Oxe
Hr. Johan Jørgensen Urne, til Rygaard og Engestofte
Inger Torbernsdatter Bille, til Nielstrup
Hr. Johan Oxe, til Torsø og Veksø
Maren Torbensdatter Bille
Hr. Iver Axelsen Thott, til Lillø
Hr. Holger Gregersen Ulfstand, til Skabersø
Anne Predbjørnsdatter Podebusk, til Vosborg
Helle Nielsdatter Hak, til Hikkebjerg
Hr. Truid Gregersen Ulfstand, til Torup
Ida Lagesdatter Brok, af Estrup, til Barsebæk og Estrup
Kirstine Gregersdatter Ulfstand, til Toftholm
Else Torbensdatter Bille
Gregers Jepsen Ulfstand, til Torup og Toftholm
Knud Pedersen Gyldenstierne, til Tim og Ljungby
Sidsel Jensdatter Ulfstand, Ljungby og Bønned
Karen Pedersdatter Gyldenstierne
Kirsten Pedersdatter Gyldenstierne
Eiler Stygge Rosenkrantz, til Hevringholm
Regitze Torbernsdatter Bille
Peder Nielsen Gyldenstierne, til Langtind og Tim
Sidsel Ovesdatter Lunge
Peder Lykke Bille, af Solbjerg og Kelleklintegaard
Anne Pedersdatter Grubbe
Inger Torbensdatter Galen
Hr. Bent Jonsen Bille, til Brorup
Kirstine Eriksdatter Skarsholm, til Skarsholm
Hr. Torben Pedersen Galen, til Lyngbygaard
Hr. Gevert Bydelsbak, af Bregentved
Johanne Barnumsdatter Skarsholm, tilSkarsholm
Hr. Hans van Podebusk, til Putbus, Egholm og Skjern
Hr. Barnim Eriksen Skarsholm, Skarsholm og Ellinge
Hr. Erik Barnumsen Skarsholm, til Skarsholm
Gertrud Pedersdatter Grubbe, til Tybjerg
(Ukendt) Pedersdatter Hvide
Barnum Eriksen Skarsholm, til Skarsholm
Peder Tygesen Hvide, til Stigs Vedby
Hr. Albrecht Engelbrechtsen Bydelsbak, af Torbenfeld, til Skjersø og Helsinge
Pernille Axelsdatter Brok, af Estrup
Grethe Engelbrechtsdatter Bydelsbak, af Torbenfeld, til Løgismose
Claus Bryske, til Flintholm
Kirsten Engelbrechtsdatter Bydelsbak, af Torbenfeld
Hr. Oluf Olufsen Lunge, til Odden
Hr. Engelbrecht Albretsen Bydelsbak, af Torbenfeld
Anne Albrechtsdatter Bydelsbak, af Bregentved
Karen Engelbrechtsdatter Bydelsbak, af Torbenfeld
Jørgen Daa
Mette Pedersdatter Present
Gjertrud Clausdatter Grubendal
Hr. Albrecht Engelbrechtsen Bydelsbak, af Torbenfeld, til Torbenfeld
Hr. Claus Grubendal
Karine Madsdatter Falster
Cecilie Jensdatter Grubbe, til Gunderslevholm
Henneke Grubendal
Dorthe Mogensdatter Krabbe, af Østergaard
Mogens Pallesen Juel, til Udstrup
Hr. Tyge Krabbe, af Østergaard
Anne Nielsdatter Rosenkrantz
Helvig Mogensdatter Krabbe, af Østergaard
Elsebe Tygesdatter Lunge
Mogens Krabbe, af Østergaard
Tyge Axelson Brahe, til Tosterup og Vidsköfle
Sophie Jørgensdatter Rud, til Elved
Holger Axelsdatter Brahe
Hr. Jens Holgersen Ulfstand, til Glimminge
Cecilie Axelsdatter Brahe
Hr. Eskild Mogensen Gøye, til Krenkerup, Gisselfeld og Tundbyholm
Axel Axelsen Brahe, til Krogholm, Hammar, Vittskövle og Tundbyholm
Anne Lagesdatter Brok, af Estrup, til Hammer
Sophie Holgersdatter Rosenkrantz
Maren Tygesdatter Lunge
Hr. Axel Brahe, til Krageholm
Karen Tygesdatter Lunge
Hr. Ove Vincentsen Lunge, til Tirsbæk og Kragerup
Karen Eriksdatter Rosenkrantz
Anne Henriksdatter Friis, af Haraldskær, til Odden og Stollinggaard
Hr. Vincents Vincentsen Lunge, til Lundestad
Niels Vincentsen Lunge, til Asserstrup
Karen Tetzdatter Rosengaard
Kirsten Tygesdatter Lunge, til Asserstrup
Vincents Iversen Dyre, til Tirsbæk
Hr. Tyge Ovesen Lunge, til Basnæs
Anna Nielsdatter Kabel, af Tolstrup, til Tostrup
Bent Torbensen Bille, til Egede og Søholm
Magdalene Stigsdatter Krognos
Karen Bentsdatter Bille
Hr. Henrik Knudsen Gyldenstierne, til Restrup og Iversnæs
Hans Bille, til Egede og Søholm
Inger Corfitzdatter Rønnow
Torbern Bille, til Sandholt
Hr. Anders Bille, til Søholm
Ermegard Eggertsdatter Frille, til Sandholt
Hr. Knud Pedersen Bille, til Kærsgård
Dorte Olufsdatter Daa
Birgitte Markvardsdatter Rønnow
Peder Bille, til Svanholm og Kærsgård
Anne Knudsdatter Gyldenstierne
Hr. Steen Basse Bille, til Allinde og Lyngsgaard
Ellen Stigsdatter Krognos, til Krapperup
Hr. Claus Bille, til Allinde og Lyngsgård
Lisbeth Jensdatter Ulfstand
Birgitte Stensdatter Bille
Jens Torbensen Rosensparre, til Skarholt
Elline Steensdatter Bille
Maurids Skave, til Eskildstrup
Margrethe Clausdatter Rønnow
Johan Oxe, til Nielstrup
Mette Mogensdatter Gøye
Anne Johansdatter Oxe
Henning Walkendorff, til Glorup
Mette Johansdatter Oxe
Hr. Johan Jørgensen Urne, til Rygaard og Engestofte
Inger Torbernsdatter Bille, til Nielstrup
Hr. Johan Oxe, til Torsø og Veksø
Maren Torbensdatter Bille
Hr. Iver Axelsen Thott, til Lillø
Hr. Holger Gregersen Ulfstand, til Skabersø
Anne Predbjørnsdatter Podebusk, til Vosborg
Helle Nielsdatter Hak, til Hikkebjerg
Hr. Truid Gregersen Ulfstand, til Torup
Ida Lagesdatter Brok, af Estrup, til Barsebæk og Estrup
Kirstine Gregersdatter Ulfstand, til Toftholm
Else Torbensdatter Bille
Gregers Jepsen Ulfstand, til Torup og Toftholm
Knud Pedersen Gyldenstierne, til Tim og Ljungby
Sidsel Jensdatter Ulfstand, Ljungby og Bønned
Karen Pedersdatter Gyldenstierne
Kirsten Pedersdatter Gyldenstierne
Eiler Stygge Rosenkrantz, til Hevringholm
Regitze Torbernsdatter Bille
Peder Nielsen Gyldenstierne, til Langtind og Tim
Sidsel Ovesdatter Lunge
Hr. Torbern Bille, Allindemagle og Svanholm
Mette Albrechtsdatter Bydelsbak, til Torbenfeld
Hr. Mogens Gøye, til Krenkerup
Pernille Axelsdatter Brok, af Estrup
Hr. Albrecht Engelbrechtsen Bydelsbak, af Torbenfeld, til Skjersø og Helsinge
Ellen Ovesdatter Lunge
Hr. Axel Lagesen Brok, af Esrup, til Clausholm og Græsede
Maren Tygesdatter Basse, til Basnæs og Nielstrup
Hr. Ove Jacobsen Lunge, til Nielsstrup
Steen Basse, til Tybjerg
Helene Johansdatter Bjørn
Christopher Pallesen Ulfeldt, til Skjørringe, Lundsgaard, Jershave, Hverringe og Mullerup
Margrete Olufsdatter Daa
Maren Mogensdatter Juel
Mette Pallesdatter Ulfeldt, til Lystrup
Sivert Grubbe, til Lystrup
Dorothea Ulfeldt
Margrethe Pallesdatter Ulfeldt
Axel Walkendorff, til Glorup
Elsebe Ulfeldt
Ellen Pallesdatter Ulfeldt
Torben Nielsen Present, til Vollerup
Regitze Olufsdatter Godov, til Lystrup og Hverringe
Palle Andersen Ulfeldt, til Mullerup
Eline Henningsdatter Godov
Henrik Eskilsen Gøye
Henning Godov
Anne Andersdatter Gøye
Oluf Pedersen Godov, til Hødvit, Lystrup og Skjørringe
Elsebe Henningsdatter Grubendal, til Skjøringe
Sophie Ditlevsdatter Daa
Claus Reberg, til Bramslykke
Mette Andersdatter Godov
Ditlev Daa
Maren Andersdatter Godov
Jep Lunge, af Svansbjerg
Christoffer Jensen Basse, af Vetteslev
Anne Andersdatter Godov, til Bramslykke
Claus Reberg, til Bramslykke
Anders Pedersen Godov, til Tybjerg og Bramslykke
Maren Jakobsdatter Lunge
Sophie Tygesdatter Basse, til Tybjerg og Hverringe
Peder Olufsen Godov
Hr. Tyge Basse, til Tybjerg og Hverringe
(Ukendt) Pedersdatter von Everstein
Jens Johannesen Grubbe
Mette Albrechtsdatter Bydelsbak, til Torbenfeld
Hr. Mogens Gøye, til Krenkerup
Hr. Albrecht Engelbrechtsen Bydelsbak, af Torbenfeld, til Skjersø og Helsinge
Pernille Axelsdatter Brok, af Estrup
Grethe Engelbrechtsdatter Bydelsbak, af Torbenfeld, til Løgismose
Claus Bryske, til Flintholm
Kirsten Engelbrechtsdatter Bydelsbak, af Torbenfeld
Hr. Oluf Olufsen Lunge, til Odden
Hr. Engelbrecht Albretsen Bydelsbak, af Torbenfeld
Anne Albrechtsdatter Bydelsbak, af Bregentved
Karen Engelbrechtsdatter Bydelsbak, af Torbenfeld
Jørgen Daa
Mette Pedersdatter Present
Gjertrud Clausdatter Grubendal
Hr. Albrecht Engelbrechtsen Bydelsbak, af Torbenfeld, til Torbenfeld
Karine Madsdatter Falster
Hr. Claus Grubendal
Margrethe Pedersdatter von Everstein, til Torbenfeld
Mads Falster
Henneke Moltke, til Torbenfeld
Cecilie Henriksdatter von Everstein, til Tybjerggaard
Hr. Peder Ludvigsen von Everstein, til Tybjerggaard
Margrethe Tygesdatter Hvide
Henrik Albertsen von Everstein, til Tybjerggaard
Cecilie Jondatter
Margrethe Vagnsdatter Galen
Juris Stigsen Hvide
Vagn Gunnesen Galen
Forældre
Vagn
Ingerd Ceciliesdatter
Margrethe Ingerdsdatter Hvide