Simon
Lise
TNG-building
TNG-blog
Om slægterne Brændgaard & Heilesen
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Ingefred
- 1307
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Hr. Jens Holgersen Ulfstand, til Glimminge
Holger Axelsdatter Brahe
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
Helle Holgersdatter Ulfstand
Ingeborg Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster og Gundestrup
Jørgen Vind, til Gunnarstorp
Else Holgersdatter Ulfstand
Holger Ulfstand, til Hikkebjerg og Asserstrup
Anne Hansdatter Skovgaard, til Gundestrup
Lisbet Knudsdatter Gyldenstierne
Jens Holgersen Ulfstand, til Skabersø
Axel Knudsen Gyldenstierne, til Ljungby, Tim, Bidstrup og Irup
Karine Knudsdatter Gyldenstierne, til Irup
Regitze Knudsdatter Gyldenstierne
Margrethe Knudsdatter Gyldenstierne
Folmer Axelsen Rosenkrantz, til Stensballegård og Landting
Karen Knudsdatter Gyldenstierne
Hildebrand Gyldenstierne, til Tim
Karine Knudsdatter Gyldenstierne, til Irup
Sidsel Jensdatter Ulfstand, Ljungby og Bønned
Knud Pedersen Gyldenstierne, til Tim og Ljungby
Holger Axelsen Rosenkrantz
Lene Mogensdatter Gyldenstierne
Hr. Palle Axelsen Rosenkrantz
Corfitz Rosenkrantz, til Glimminge
Margrethe Jakobsdatter Rosenkrantz
Margrethe Axelsdatter Rosenkrantz
Axel Eriksen Rosenkrantz, til Glimminge
Mette Pallesdatter Grubbe
Børge Rosenkrantz
Margrethe Pallesdatter Juel
Berete Eriksdatter Rosenkrantz
Mogens Pallesen Juel
Margrethe Børgesdatter Ulfstand, til Assertorp, Glimminge og Ørup
Erik Axelsen Rosenkrantz, til Landting
Børge Jensen Ulfstand, til Glimminge og Ørup
Magdalene Tygesdatter Krabbe, af Østergaard
Anne Jensdatter Bille
Steen Bille, til Billesholm
Jens Bille, til Vrejlevkloster og Orelund
Marqvard Bille, til Hvidkilde
Jens Bille
Anders Bille, til Damsbo og Søbo
Sophie Jakobsdatter Rosenkrantz
Erik Bille, til Rønnovsholm
Mette Andersdatter Banner, til Løgismose
Henning Bille, til Vrejlevkloster
Jens Bille
Karen Eilersdatter Rønnow, til Hvidkilde
Margrethe Clausdatter Bille
Tycho Brahe
Kirstine Barbara Jørgensdatter
Lisbeth Ottesdatter Brahe
Henrik Gyldenstierne, til Aagaard
Beate Clausdatter Bille, til Allinde
Otte Brahe, til Knudstrup
Steen Bille, til Råbelev, Vandås og Næsbyholm
Sidsel Clausdatter Bille
Sophie Clausdatter Bille
Birte Clausdatter Bille, til Ydernæs
Maren Clausdatter Bille
Lisbet Clausdatter Bille
Jens Truidsen Ulfstand, til Vemmetofte
Lisbeth Jensdatter Ulfstand
Hr. Claus Bille, til Allinde og Lyngsgård
Margrethe Arvidsdatter Trolle
Birgitte Jensdatter Rosensparre
Holger Henriksen Ulfstand, til Glimminge
Anne Jensdatter Rosensparre
Axel Knudsen Urne, til Søgaard
Steen Rosensparre, til Skarhult
Mette Olufsdatter Rosenkrantz
Jens Torbensen Rosensparre, til Skarholt
Birgitte Stensdatter Bille
Torben Jensen Rosensparre, til Skarholt
Mæritslef Jakobsdatter Bille
Jens Rosensparre, i Skarholt
Frantz Banner
Anne Johansdatter Oxe
Erik Eriksen Banner, til Asdal, Kokkedal, Højris og Gjessingholm
Mette Nielsdatter Rosenkrantz, il Ryegård
Otte Andersen Banner, til Gjesingholm
Margrethe Andersdatter Banner
Jens Bille
Anders Bille, til Damsbo og Søbo
Sophie Jakobsdatter Rosenkrantz
Mette Andersdatter Banner, til Løgismose
Erik Bille, til Rønnovsholm
Dorthe Andersdatter Banner, til Egholm
Pernille Banner
Anders Eriksen Banner, til Gjesingholm og Lyngholm
Dorthe Ottesdatter Rud
Margrethe Henriksdatter Gyldenstierne
Kirsten Eriksdatter Banner
Poul Laxmand, til Valden
Karine Steensdatter
Erik Andersen Banner, til Asdal
Hr. Niels Pedersen Høeg, til Eskjær
Anne Pedersdatter Bille
Steen Pedersen, til Ingelstad
Axel Bille, til Lyngbygaard
Peder Bille, til Lyngbygaard
Margrethe Axelsdatter Brahe
Hr. Torbern Jepsen Bille, til Bjergbygaard
(Ukendt) Jakobsdatter Bille
Kjeld Axelsen Dötting, i Kvidinge
Erik Jepsen Bille, il Bjergbygaard og Sande
Marine Jensdatter Krumpen
Gyde Torbensdatter Galen, til Lyngbygaard
Hr. Jakob Bille, til Bjergbygaard
Sidsel Jørgensdatter Urne, til Boserup
Albert Oxe, til Nielstrup
Jørgen Lagesen Urne, til Boserup
Magdalene Tygesdatter Brahe
Claus Lagesen Urne, til Belteberga
Margrethe Jacobsdatter Trolle
Anne Sivertsdatter Grubbe
Hr. Lage Jørgensen Urne, til Boserup
Nulevende
Margrethe Eriksdatter Bille
Hr. Jørgen Urne, til Broløkke
Hr. Erik Bille, til Solbjerg
Anne Lunge
Laurids Grubbe, til Alslev
Alhed Tetzdatter Rosengaard
Karen Nielsdatter Grubbe
Gregers Hansen Juel, af Langeland, til Lejbølle
Eline Nielsdatter Grubbe
Hr. Jacob Jepsen Ravensberg, til Kindholm
Helle Holgersdatter Rosenkrantz, til Gaunø og Vemmetofte
Niels Trolle, til Trolholm
Anna Holgersdatter Rosenkrantz
Oluf Rosenkrantz, til Egholm
Mogens Rosenkrantz, til Glimminge
Sophie Andersdatter Bille
Mette Holgersdatter Rosenkrantz
Erik Bille, til Løgismose
Ebbe Rosenkrantz, til Bramstrup og Skotterup
Holger Axelsen Rosenkrantz
Lene Mogensdatter Gyldenstierne
Hr. Palle Axelsen Rosenkrantz
Corfitz Rosenkrantz, til Glimminge
Margrethe Jakobsdatter Rosenkrantz
Margrethe Axelsdatter Rosenkrantz
Mette Pallesdatter Grubbe
Axel Eriksen Rosenkrantz, til Glimminge
Corfits Grubbe, til Høgested
Palle Grubbe
Margrethe Corfitzdatter Hardenberg, til Skjoldemose og Lindsted
Erik Grubbe, til Gunderup[
Jørgen Grubbe
Jakob Grubbe, til Røgle
Sidsel Knudsdatter Giedde, til Røgle
Anne Sivertsdatter Grubbe
Claus Lagesen Urne, til Belteberga
Elsebe Sivertsdatter Grubbe
Dorte Christoffersdatter Ravensberg
Peder Bild, Til Sonnerup
Ellen Sivertsdatter Grubbe
Christoffer Jepsen Ravensberg
Karen Eilersdatter Grubbe
Sivert Grubbe, til Hofdal, Torup og Høgholt
Axel Urne, til Bækkeskov og Ryegaard
Christoffer Urne, til Aarsmarke og Baarup
Else Knudsdatter Urne
Magdalene Sibylle Jørgensdatter Urne
Christian Giedde, til Skivehus
Jørgen Knudsen Urne, til Aarsmarke, R.E.
Dorthe Ovesdatter Giedde
Mette Ovesdatter Giedde
Brostrup Giedde, til Tommerup
Regitse Giedde
Christian Giedde, til Skivehus
Magdalene Sibylle Jørgensdatter Urne
Regitze Sophie Giedde
Knud Giedde, til Vadskjærgaard
Christoffer Giedde, til Gunnarstorp
Elisabeth Jørgensdatter Vind
Margrethe Ovesdatter Giedde, til Kastrupgaard
Holger Vind, til Harrestedgaard, R.
Frederik Eiler Giedde, R.
Susanne Elisabeth Adeler
Sophie Amailie von Løwenhielm
Dorthe Knudsdatter Urne
Ove Giedde, til Tommerup, Hellerup, Maglø, Løvestad, Tullesbo og Østrø, R.
Frederik Knudsen Urne, til Alslev
Sigvard Knudsen Urne, til Raarup, R.E.
Margrethe Eilertsdatter Grubbe
Knud Axelsen Urne, til Aarsmarke
Eiler Grubbe
Else Bjørnsdatter Laxmand, til Hofdal
Agathe Sivertsdatter Grubbe
Lave Beck, til Førslev og Beldringe
Sivert Grubbe, til Lystrup
Mette Pallesdatter Ulfeldt, til Lystrup
Karen Eriksdatter Bille
Niels Grubbe, til Lystrup og Alslev
Jørgen Bille, til Solbjerg
Tale Arildsdatter Baad, af Halland, til Vadsted
Torben Nielsen Present, til Vollerup
Ellen Pallesdatter Ulfeldt
Anne Nielsdatter Present
Eiler Hak, til Egholm
Inger Eriksdatter Bille
Hr. Niels Jensen Present, til Vollerup
Ingeborg Eriksdatter Bille
Anders Staverskov Gøye
Kirsten Eriksdatter Bille
Peder Lang, til Valløse
Else Jensdatter Due
Hr. Torbern Bille, Allindemagle og Svanholm
Beate Axelsdatter Thott
Bent Torbensen Bille, til Egede og Søholm
Magdalene Stigsdatter Krognos
Henrik Gyldenstierne, til Aagaard
Lisbeth Ottesdatter Brahe
Mette Jacobsdatter Rosenkrantz
Margrethe Jakobsdatter Rosenkrantz
Corfitz Rosenkrantz, til Glimminge
Sophie Jakobsdatter Rosenkrantz
Anders Bille, til Damsbo og Søbo
Christence Jakobsdatter Rosenkrantz
Edel Jakobsdatter Rosenkrantz
Pernille Jakobsdatter Rosenkrantz
Pernille Henriksdatter Gyldenstierne, til Rudbjerggaard
Jakob Eriksen Rosenkrantz, til Arreskov
Mette Ottesdatter Rud
Karine Knudsdatter Gyldenstierne, til Irup
Hildebrand Gyldenstierne, til Tim
Axel Knudsen Gyldenstierne, til Ljungby, Tim, Bidstrup og Irup
Knud Henriksen Gyldenstierne, til Aagaard
Jytte Predsbjørnsdatter Podebusk, til Vosborg
Henrik Gyldenstierne, til Fulltofta
Else Mogensdatter Gyldenstierne
Sibylle Mogensdatter Gyldenstierne
Karen Mogensdatter Gyldenstierne, til Torp
Dorothea Mogensdatter Gyldenstierne
Laxmand Gyldenstierne, til Tyrrestrup og Bjersgård
Anne Mogensdatter Gyldenstierne
Helle Holgersdatter Rosenkrantz, til Gaunø og Vemmetofte
Niels Trolle, til Trolholm
Anna Holgersdatter Rosenkrantz
Oluf Rosenkrantz, til Egholm
Mogens Rosenkrantz, til Glimminge
Sophie Andersdatter Bille
Mette Holgersdatter Rosenkrantz
Erik Bille, til Løgismose
Ebbe Rosenkrantz, til Bramstrup og Skotterup
Lene Mogensdatter Gyldenstierne
Holger Axelsen Rosenkrantz
Mogens Gyldenstierne, til Findstrup og Fulltofta
Sophie Frantzsdatter von Rantzau, til Søholm
Dorte Mogensdatter Gyldenstierne, til Restrup
Mogens Gyldenstierne, til Bjersgård og Fulltofta
Hedvig Ebbesdatter Ulfeldt
Hilleborg Mogensdatter Gyldenstierne
Knud Jørgensen Rud, til Vedby
Hr. Mogens Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs og Restrup
Anne Mouridsdatter Sparre, i Skaane, til Svanholm
Otto Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
Helvig Mogensdatter Gøye
Otte Andersen Banner, til Gjesingholm
Margrethe Andersdatter Banner
Jens Bille
Anders Bille, til Damsbo og Søbo
Sophie Jakobsdatter Rosenkrantz
Mette Andersdatter Banner, til Løgismose
Erik Bille, til Rønnovsholm
Dorthe Andersdatter Banner, til Egholm
Pernille Banner
Anders Eriksen Banner, til Gjesingholm og Lyngholm
Dorthe Ottesdatter Rud
Margrethe Henriksdatter Gyldenstierne
Erik Eriksen Banner, til Asdal, Kokkedal, Højris og Gjessingholm
Sophie Gyldenstierne
Vibeke Christophersdatter Gyldenstierne
Niels Friis, af Hesselager
Karen Christophersdatter Gyldenstierne, til Stjernholm
Holger Ottesen Rosenkrantz
Christopher Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
Anne Tønnesdatter Parsberg
Karen Bentsdatter Bille
Hr. Henrik Knudsen Gyldenstierne, til Restrup og Iversnæs
Hans Bille, til Egede og Søholm
Inger Corfitzdatter Rønnow
Edel Torbernsdatter Bille, til Sandholt
Jacob Hardenberg
Torbern Bille, til Sandholt
Clara Andersdatter Bille
Jacob Sparre, i Skåne, til Svanholm
Sidsel Andersdatter Bille
Niels Parsberg, til Gundestrup
Hr. Anders Bille, til Søholm
Ermegard Eggertsdatter Frille, til Sandholt
Hr. Knud Pedersen Bille, til Kærsgård
Dorte Olufsdatter Daa
Birgitte Markvardsdatter Rønnow
Peder Bille, til Svanholm og Kærsgård
Anne Knudsdatter Gyldenstierne
Hr. Steen Basse Bille, til Allinde og Lyngsgaard
Ellen Stigsdatter Krognos, til Krapperup
Anne Jensdatter Bille
Steen Bille, til Billesholm
Jens Bille, til Vrejlevkloster og Orelund
Marqvard Bille, til Hvidkilde
Jens Bille
Erik Bille, til Løgismose
Mette Holgersdatter Rosenkrantz
Mette Andersdatter Bille, til Damsbo
Sophie Andersdatter Bille
Mogens Rosenkrantz, til Glimminge
Lisbeth Andersdatter Bille, til Vindum Overgård
Pernille Andersdatter Bille, til Brobygård
Børge Trolle, til Trolholm og Tviskloster
Karen Andersdatter Bille, til Søbo
Anders Bille, til Damsbo og Søbo
Sophie Jakobsdatter Rosenkrantz
Erik Bille, til Rønnovsholm
Mette Andersdatter Banner, til Løgismose
Henning Bille, til Vrejlevkloster
Jens Bille
Karen Eilersdatter Rønnow, til Hvidkilde
Margrethe Clausdatter Bille
Tycho Brahe
Kirstine Barbara Jørgensdatter
Lisbeth Ottesdatter Brahe
Henrik Gyldenstierne, til Aagaard
Beate Clausdatter Bille, til Allinde
Otte Brahe, til Knudstrup
Steen Bille, til Råbelev, Vandås og Næsbyholm
Sidsel Clausdatter Bille
Sophie Clausdatter Bille
Birte Clausdatter Bille, til Ydernæs
Maren Clausdatter Bille
Lisbet Clausdatter Bille
Jens Truidsen Ulfstand, til Vemmetofte
Hr. Claus Bille, til Allinde og Lyngsgård
Lisbeth Jensdatter Ulfstand
Anne Jensdatter Rosensparre
Axel Knudsen Urne, til Søgaard
Steen Rosensparre, til Skarhult
Mette Olufsdatter Rosenkrantz
Birgitte Stensdatter Bille
Jens Torbensen Rosensparre, til Skarholt
Elline Steensdatter Bille
Maurids Skave, til Eskildstrup
Margrethe Clausdatter Rønnow
Peder Oxe, til Gisselfeld
Mette Olufsdatter Rosenkrantz
Albert Oxe, til Nielstrup
Sidsel Jørgensdatter Urne, til Boserup
Mette Johansdatter Oxe, til Nielstrup og Ryegaard
Inger Johansdatter Oxe, til Søllested
Jørgen Tygesen Brahe
Anne Johansdatter Oxe
Frantz Banner
Johan Rud, til Møgelkjær og Løgismose
Anne Eriksdatter Hardenberg
Otte Andersen Banner, til Gjesingholm
Margrethe Andersdatter Banner
Jens Bille
Anders Bille, til Damsbo og Søbo
Sophie Jakobsdatter Rosenkrantz
Mette Andersdatter Banner, til Løgismose
Erik Bille, til Rønnovsholm
Dorthe Andersdatter Banner, til Egholm
Pernille Banner
Dorthe Ottesdatter Rud
Anders Eriksen Banner, til Gjesingholm og Lyngholm
Mette Jacobsdatter Rosenkrantz
Margrethe Jakobsdatter Rosenkrantz
Corfitz Rosenkrantz, til Glimminge
Sophie Jakobsdatter Rosenkrantz
Anders Bille, til Damsbo og Søbo
Christence Jakobsdatter Rosenkrantz
Edel Jakobsdatter Rosenkrantz
Pernille Jakobsdatter Rosenkrantz
Pernille Henriksdatter Gyldenstierne, til Rudbjerggaard
Jakob Eriksen Rosenkrantz, til Arreskov
Mette Ottesdatter Rud
Henrik Gyldenstierne, til Aagaard
Pernille Johansdatter Oxe
Otte Knudsen Rud, til Møgelkær
Johan Oxe, til Nielstrup
Mette Mogensdatter Gøye
Sidsel Henningsdatter Walkendorff
Laurids Knob
Anne Johansdatter Oxe
Henning Walkendorff, til Glorup
Mette Johansdatter Oxe
Hr. Johan Jørgensen Urne, til Rygaard og Engestofte
Inger Torbernsdatter Bille, til Nielstrup
Hr. Johan Oxe, til Torsø og Veksø
Maren Torbensdatter Bille
Hr. Iver Axelsen Thott, til Lillø
Hr. Holger Gregersen Ulfstand, til Skabersø
Anne Predbjørnsdatter Podebusk, til Vosborg
Laxmand Gyldenstierne, til Tyrrestrup og Bjersgård
Anne Mogensdatter Gyldenstierne
Helle Holgersdatter Rosenkrantz, til Gaunø og Vemmetofte
Niels Trolle, til Trolholm
Anna Holgersdatter Rosenkrantz
Oluf Rosenkrantz, til Egholm
Mogens Rosenkrantz, til Glimminge
Sophie Andersdatter Bille
Mette Holgersdatter Rosenkrantz
Erik Bille, til Løgismose
Ebbe Rosenkrantz, til Bramstrup og Skotterup
Lene Mogensdatter Gyldenstierne
Holger Axelsen Rosenkrantz
Mogens Gyldenstierne, til Findstrup og Fulltofta
Sophie Frantzsdatter von Rantzau, til Søholm
Dorte Mogensdatter Gyldenstierne, til Restrup
Hedvig Ebbesdatter Ulfeldt
Mogens Gyldenstierne, til Bjersgård og Fulltofta
Knud Ebbesen Ulfeldt
Lene Holgersdatter Ulfstand
Ebbe Ulfeldt, til Svenstorp
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
Helle Holgersdatter Ulfstand
Holger Vind, til Harrestedgaard, R.
Margrethe Ovesdatter Giedde, til Kastrupgaard
Anne Jørgensdatter Vind
Elisabeth Jørgensdatter Vind
Christoffer Giedde, til Gunnarstorp
Joachim Friderich Vind, til Gundestrup
Christian Vind, til Harrested og Vernø Kloster
Ingeborg Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster og Gundestrup
Jørgen Vind, til Gunnarstorp
Else Holgersdatter Ulfstand
Holger Ulfstand, til Hikkebjerg og Asserstrup
Anne Hansdatter Skovgaard, til Gundestrup
Jens Holgersen Ulfstand, til Skabersø
Lisbet Knudsdatter Gyldenstierne
Hak Holgersen Ulfstand, til Hikkebjerg
Pernille Albrechtsdatter Gøye
Anne Vernersdatter Parsberg
Else Holgersdatter Ulfstand, til Skabersø
Christence Holgersdatter Ulfstand
Thale Holgersdatter Ulfstand, til Skabersø, Hikkebjerg og Høgested
Helle Nielsdatter Hak, til Hikkebjerg
Jens Truidsen Ulfstand, til Vemmetofte
Lisbet Clausdatter Bille
Hr. Truid Gregersen Ulfstand, til Torup
Ida Lagesdatter Brok, af Estrup, til Barsebæk og Estrup
Kirstine Gregersdatter Ulfstand, til Toftholm
Else Torbensdatter Bille
Gregers Jepsen Ulfstand, til Torup og Toftholm
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
Helle Holgersdatter Ulfstand
Holger Vind, til Harrestedgaard, R.
Margrethe Ovesdatter Giedde, til Kastrupgaard
Anne Jørgensdatter Vind
Elisabeth Jørgensdatter Vind
Christoffer Giedde, til Gunnarstorp
Joachim Friderich Vind, til Gundestrup
Christian Vind, til Harrested og Vernø Kloster
Ingeborg Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster og Gundestrup
Jørgen Vind, til Gunnarstorp
Else Holgersdatter Ulfstand
Holger Ulfstand, til Hikkebjerg og Asserstrup
Anne Hansdatter Skovgaard, til Gundestrup
Lisbet Knudsdatter Gyldenstierne
Jens Holgersen Ulfstand, til Skabersø
Axel Knudsen Gyldenstierne, til Ljungby, Tim, Bidstrup og Irup
Karine Knudsdatter Gyldenstierne, til Irup
Regitze Knudsdatter Gyldenstierne
Margrethe Knudsdatter Gyldenstierne
Folmer Axelsen Rosenkrantz, til Stensballegård og Landting
Karen Knudsdatter Gyldenstierne
Hildebrand Gyldenstierne, til Tim
Karine Knudsdatter Gyldenstierne, til Irup
Knud Pedersen Gyldenstierne, til Tim og Ljungby
Sidsel Jensdatter Ulfstand, Ljungby og Bønned
Karen Pedersdatter Gyldenstierne
Kirsten Pedersdatter Gyldenstierne
Eiler Stygge Rosenkrantz, til Hevringholm
Regitze Torbernsdatter Bille
Peder Nielsen Gyldenstierne, til Langtind og Tim
Sidsel Ovesdatter Lunge
Peder Lykke Bille, af Solbjerg og Kelleklintegaard
Anne Pedersdatter Grubbe
Inger Torbensdatter Galen
Hr. Bent Jonsen Bille, til Brorup
Hr. Torben Pedersen Galen, til Lyngbygaard
Kirstine Eriksdatter Skarsholm, til Skarsholm
Hr. Lage Pedersen
Christine Pedersdatter Galen, fra Lyngbygaard
Jens Truidsen Galen, af Alverslev
Peder Torbernsen Galen, til Lyngby
Gyde Lagesdatter
(Ukendt) Torbernsdatter Galen
Anders Jensen Galen
Torbern Jonsen Galen
Christine Jensdatter Sjællandsfar
Hr. Jens Holgersen Ulfstand, til Glimminge
Holger Axelsdatter Brahe
Lisbet Knudsdatter Gyldenstierne
Jens Holgersen Ulfstand, til Skabersø
Axel Knudsen Gyldenstierne, til Ljungby, Tim, Bidstrup og Irup
Karine Knudsdatter Gyldenstierne, til Irup
Regitze Knudsdatter Gyldenstierne
Margrethe Knudsdatter Gyldenstierne
Folmer Axelsen Rosenkrantz, til Stensballegård og Landting
Karen Knudsdatter Gyldenstierne
Hildebrand Gyldenstierne, til Tim
Karine Knudsdatter Gyldenstierne, til Irup
Sidsel Jensdatter Ulfstand, Ljungby og Bønned
Knud Pedersen Gyldenstierne, til Tim og Ljungby
Margrethe Børgesdatter Ulfstand, til Assertorp, Glimminge og Ørup
Erik Axelsen Rosenkrantz, til Landting
Børge Jensen Ulfstand, til Glimminge og Ørup
Magdalene Tygesdatter Krabbe, af Østergaard
Jens Bille
Karen Eilersdatter Rønnow, til Hvidkilde
Margrethe Clausdatter Bille
Beate Clausdatter Bille, til Allinde
Otte Brahe, til Knudstrup
Steen Bille, til Råbelev, Vandås og Næsbyholm
Sidsel Clausdatter Bille
Sophie Clausdatter Bille
Birte Clausdatter Bille, til Ydernæs
Maren Clausdatter Bille
Lisbet Clausdatter Bille
Jens Truidsen Ulfstand, til Vemmetofte
Lisbeth Jensdatter Ulfstand
Hr. Claus Bille, til Allinde og Lyngsgård
Margrethe Arvidsdatter Trolle
Birgitte Jensdatter Rosensparre
Holger Henriksen Ulfstand, til Glimminge
Anne Jensdatter Rosensparre
Axel Knudsen Urne, til Søgaard
Steen Rosensparre, til Skarhult
Mette Olufsdatter Rosenkrantz
Jens Torbensen Rosensparre, til Skarholt
Birgitte Stensdatter Bille
Torben Jensen Rosensparre, til Skarholt
Mæritslef Jakobsdatter Bille
Jens Rosensparre, i Skarholt
Frantz Banner
Anne Johansdatter Oxe
Erik Eriksen Banner, til Asdal, Kokkedal, Højris og Gjessingholm
Mette Nielsdatter Rosenkrantz, il Ryegård
Anders Eriksen Banner, til Gjesingholm og Lyngholm
Dorthe Ottesdatter Rud
Margrethe Henriksdatter Gyldenstierne
Kirsten Eriksdatter Banner
Poul Laxmand, til Valden
Karine Steensdatter
Erik Andersen Banner, til Asdal
Hr. Niels Pedersen Høeg, til Eskjær
Anne Pedersdatter Bille
Steen Pedersen, til Ingelstad
Axel Bille, til Lyngbygaard
Peder Bille, til Lyngbygaard
Margrethe Axelsdatter Brahe
Hr. Torbern Jepsen Bille, til Bjergbygaard
(Ukendt) Jakobsdatter Bille
Kjeld Axelsen Dötting, i Kvidinge
Erik Jepsen Bille, il Bjergbygaard og Sande
Marine Jensdatter Krumpen
Gyde Torbensdatter Galen, til Lyngbygaard
Hr. Jakob Bille, til Bjergbygaard
Sidsel Jørgensdatter Urne, til Boserup
Albert Oxe, til Nielstrup
Jørgen Lagesen Urne, til Boserup
Magdalene Tygesdatter Brahe
Claus Lagesen Urne, til Belteberga
Margrethe Jacobsdatter Trolle
Anne Sivertsdatter Grubbe
Hr. Lage Jørgensen Urne, til Boserup
Nulevende
Margrethe Eriksdatter Bille
Hr. Jørgen Urne, til Broløkke
Hr. Erik Bille, til Solbjerg
Anne Lunge
Laurids Grubbe, til Alslev
Alhed Tetzdatter Rosengaard
Karen Nielsdatter Grubbe
Gregers Hansen Juel, af Langeland, til Lejbølle
Eline Nielsdatter Grubbe
Hr. Jacob Jepsen Ravensberg, til Kindholm
Mette Pallesdatter Grubbe
Axel Eriksen Rosenkrantz, til Glimminge
Corfits Grubbe, til Høgested
Palle Grubbe
Margrethe Corfitzdatter Hardenberg, til Skjoldemose og Lindsted
Erik Grubbe, til Gunderup[
Jørgen Grubbe
Jakob Grubbe, til Røgle
Sidsel Knudsdatter Giedde, til Røgle
Anne Sivertsdatter Grubbe
Claus Lagesen Urne, til Belteberga
Elsebe Sivertsdatter Grubbe
Dorte Christoffersdatter Ravensberg
Peder Bild, Til Sonnerup
Ellen Sivertsdatter Grubbe
Christoffer Jepsen Ravensberg
Karen Eilersdatter Grubbe
Sivert Grubbe, til Hofdal, Torup og Høgholt
Margrethe Eilertsdatter Grubbe
Knud Axelsen Urne, til Aarsmarke
Eiler Grubbe
Else Bjørnsdatter Laxmand, til Hofdal
Agathe Sivertsdatter Grubbe
Lave Beck, til Førslev og Beldringe
Sivert Grubbe, til Lystrup
Mette Pallesdatter Ulfeldt, til Lystrup
Karen Eriksdatter Bille
Niels Grubbe, til Lystrup og Alslev
Jørgen Bille, til Solbjerg
Tale Arildsdatter Baad, af Halland, til Vadsted
Torben Nielsen Present, til Vollerup
Ellen Pallesdatter Ulfeldt
Anne Nielsdatter Present
Eiler Hak, til Egholm
Inger Eriksdatter Bille
Hr. Niels Jensen Present, til Vollerup
Ingeborg Eriksdatter Bille
Anders Staverskov Gøye
Kirsten Eriksdatter Bille
Peder Lang, til Valløse
Else Jensdatter Due
Hr. Torbern Bille, Allindemagle og Svanholm
Beate Axelsdatter Thott
Bent Torbensen Bille, til Egede og Søholm
Magdalene Stigsdatter Krognos
Henrik Gyldenstierne, til Aagaard
Lisbeth Ottesdatter Brahe
Mette Ottesdatter Rud
Karine Knudsdatter Gyldenstierne, til Irup
Hildebrand Gyldenstierne, til Tim
Axel Knudsen Gyldenstierne, til Ljungby, Tim, Bidstrup og Irup
Knud Henriksen Gyldenstierne, til Aagaard
Jytte Predsbjørnsdatter Podebusk, til Vosborg
Henrik Gyldenstierne, til Fulltofta
Else Mogensdatter Gyldenstierne
Sibylle Mogensdatter Gyldenstierne
Karen Mogensdatter Gyldenstierne, til Torp
Dorothea Mogensdatter Gyldenstierne
Mogens Gyldenstierne, til Bjersgård og Fulltofta
Hedvig Ebbesdatter Ulfeldt
Hilleborg Mogensdatter Gyldenstierne
Knud Jørgensen Rud, til Vedby
Hr. Mogens Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs og Restrup
Anne Mouridsdatter Sparre, i Skaane, til Svanholm
Otto Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
Helvig Mogensdatter Gøye
Anders Eriksen Banner, til Gjesingholm og Lyngholm
Dorthe Ottesdatter Rud
Margrethe Henriksdatter Gyldenstierne
Erik Eriksen Banner, til Asdal, Kokkedal, Højris og Gjessingholm
Sophie Gyldenstierne
Vibeke Christophersdatter Gyldenstierne
Niels Friis, af Hesselager
Karen Christophersdatter Gyldenstierne, til Stjernholm
Holger Ottesen Rosenkrantz
Christopher Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
Anne Tønnesdatter Parsberg
Karen Bentsdatter Bille
Hr. Henrik Knudsen Gyldenstierne, til Restrup og Iversnæs
Hans Bille, til Egede og Søholm
Inger Corfitzdatter Rønnow
Edel Torbernsdatter Bille, til Sandholt
Jacob Hardenberg
Torbern Bille, til Sandholt
Clara Andersdatter Bille
Jacob Sparre, i Skåne, til Svanholm
Sidsel Andersdatter Bille
Niels Parsberg, til Gundestrup
Hr. Anders Bille, til Søholm
Ermegard Eggertsdatter Frille, til Sandholt
Hr. Knud Pedersen Bille, til Kærsgård
Dorte Olufsdatter Daa
Birgitte Markvardsdatter Rønnow
Peder Bille, til Svanholm og Kærsgård
Anne Knudsdatter Gyldenstierne
Hr. Steen Basse Bille, til Allinde og Lyngsgaard
Ellen Stigsdatter Krognos, til Krapperup
Anne Jensdatter Bille
Steen Bille, til Billesholm
Jens Bille, til Vrejlevkloster og Orelund
Marqvard Bille, til Hvidkilde
Erik Bille, til Rønnovsholm
Mette Andersdatter Banner, til Løgismose
Henning Bille, til Vrejlevkloster
Jens Bille
Karen Eilersdatter Rønnow, til Hvidkilde
Margrethe Clausdatter Bille
Tycho Brahe
Kirstine Barbara Jørgensdatter
Lisbeth Ottesdatter Brahe
Henrik Gyldenstierne, til Aagaard
Beate Clausdatter Bille, til Allinde
Otte Brahe, til Knudstrup
Steen Bille, til Råbelev, Vandås og Næsbyholm
Sidsel Clausdatter Bille
Sophie Clausdatter Bille
Birte Clausdatter Bille, til Ydernæs
Maren Clausdatter Bille
Lisbet Clausdatter Bille
Jens Truidsen Ulfstand, til Vemmetofte
Hr. Claus Bille, til Allinde og Lyngsgård
Lisbeth Jensdatter Ulfstand
Anne Jensdatter Rosensparre
Axel Knudsen Urne, til Søgaard
Steen Rosensparre, til Skarhult
Mette Olufsdatter Rosenkrantz
Birgitte Stensdatter Bille
Jens Torbensen Rosensparre, til Skarholt
Elline Steensdatter Bille
Maurids Skave, til Eskildstrup
Margrethe Clausdatter Rønnow
Peder Oxe, til Gisselfeld
Mette Olufsdatter Rosenkrantz
Albert Oxe, til Nielstrup
Sidsel Jørgensdatter Urne, til Boserup
Mette Johansdatter Oxe, til Nielstrup og Ryegaard
Inger Johansdatter Oxe, til Søllested
Jørgen Tygesen Brahe
Anne Johansdatter Oxe
Frantz Banner
Johan Rud, til Møgelkjær og Løgismose
Anne Eriksdatter Hardenberg
Dorthe Ottesdatter Rud
Anders Eriksen Banner, til Gjesingholm og Lyngholm
Mette Ottesdatter Rud
Henrik Gyldenstierne, til Aagaard
Pernille Johansdatter Oxe
Otte Knudsen Rud, til Møgelkær
Johan Oxe, til Nielstrup
Mette Mogensdatter Gøye
Sidsel Henningsdatter Walkendorff
Laurids Knob
Anne Johansdatter Oxe
Henning Walkendorff, til Glorup
Mette Johansdatter Oxe
Hr. Johan Jørgensen Urne, til Rygaard og Engestofte
Inger Torbernsdatter Bille, til Nielstrup
Hr. Johan Oxe, til Torsø og Veksø
Maren Torbensdatter Bille
Hr. Iver Axelsen Thott, til Lillø
Hr. Holger Gregersen Ulfstand, til Skabersø
Anne Predbjørnsdatter Podebusk, til Vosborg
Hedvig Ebbesdatter Ulfeldt
Mogens Gyldenstierne, til Bjersgård og Fulltofta
Knud Ebbesen Ulfeldt
Lene Holgersdatter Ulfstand
Ebbe Ulfeldt, til Svenstorp
Holger Ulfstand, til Hikkebjerg og Asserstrup
Anne Hansdatter Skovgaard, til Gundestrup
Jens Holgersen Ulfstand, til Skabersø
Lisbet Knudsdatter Gyldenstierne
Hak Holgersen Ulfstand, til Hikkebjerg
Pernille Albrechtsdatter Gøye
Anne Vernersdatter Parsberg
Else Holgersdatter Ulfstand, til Skabersø
Christence Holgersdatter Ulfstand
Thale Holgersdatter Ulfstand, til Skabersø, Hikkebjerg og Høgested
Helle Nielsdatter Hak, til Hikkebjerg
Jens Truidsen Ulfstand, til Vemmetofte
Lisbet Clausdatter Bille
Hr. Truid Gregersen Ulfstand, til Torup
Ida Lagesdatter Brok, af Estrup, til Barsebæk og Estrup
Kirstine Gregersdatter Ulfstand, til Toftholm
Else Torbensdatter Bille
Gregers Jepsen Ulfstand, til Torup og Toftholm
Holger Ulfstand, til Hikkebjerg og Asserstrup
Anne Hansdatter Skovgaard, til Gundestrup
Lisbet Knudsdatter Gyldenstierne
Jens Holgersen Ulfstand, til Skabersø
Axel Knudsen Gyldenstierne, til Ljungby, Tim, Bidstrup og Irup
Karine Knudsdatter Gyldenstierne, til Irup
Regitze Knudsdatter Gyldenstierne
Margrethe Knudsdatter Gyldenstierne
Folmer Axelsen Rosenkrantz, til Stensballegård og Landting
Karen Knudsdatter Gyldenstierne
Hildebrand Gyldenstierne, til Tim
Karine Knudsdatter Gyldenstierne, til Irup
Knud Pedersen Gyldenstierne, til Tim og Ljungby
Sidsel Jensdatter Ulfstand, Ljungby og Bønned
Karen Pedersdatter Gyldenstierne
Kirsten Pedersdatter Gyldenstierne
Eiler Stygge Rosenkrantz, til Hevringholm
Regitze Torbernsdatter Bille
Peder Nielsen Gyldenstierne, til Langtind og Tim
Sidsel Ovesdatter Lunge
Peder Lykke Bille, af Solbjerg og Kelleklintegaard
Anne Pedersdatter Grubbe
Inger Torbensdatter Galen
Hr. Bent Jonsen Bille, til Brorup
Kirstine Eriksdatter Skarsholm, til Skarsholm
Hr. Torben Pedersen Galen, til Lyngbygaard
Hr. Gevert Bydelsbak, af Bregentved
Johanne Barnumsdatter Skarsholm, tilSkarsholm
Hr. Hans van Podebusk, til Putbus, Egholm og Skjern
Hr. Barnim Eriksen Skarsholm, Skarsholm og Ellinge
Hr. Erik Barnumsen Skarsholm, til Skarsholm
Gertrud Pedersdatter Grubbe, til Tybjerg
(Ukendt) Pedersdatter Hvide
Barnum Eriksen Skarsholm, til Skarsholm
Peder Tygesen Hvide, til Stigs Vedby
Mette Mogensdatter Gøye
Johan Oxe, til Nielstrup
Albrecht Gøye, til Krenkerup, Torbernfeld, Gunderslevholm, Græse, Clausholm og Avnsbjerg
Anne Ottesdatter Rosenkrantz
Pernille Mogensdatter Gøye
Hr. Børge Trolle, til Lillø og Knabstrup
Eline Mogensdatter Gøye
Birgitte Mogensdatter Gøye, til Hillerødholm og Græsede
Hr. Herluf Trolle
Mette Albrechtsdatter Bydelsbak, til Torbenfeld
Hr. Mogens Gøye, til Krenkerup
Hr. Albrecht Engelbrechtsen Bydelsbak, af Torbenfeld, til Skjersø og Helsinge
Pernille Axelsdatter Brok, af Estrup
Grethe Engelbrechtsdatter Bydelsbak, af Torbenfeld, til Løgismose
Claus Bryske, til Flintholm
Kirsten Engelbrechtsdatter Bydelsbak, af Torbenfeld
Hr. Oluf Olufsen Lunge, til Odden
Hr. Engelbrecht Albretsen Bydelsbak, af Torbenfeld
Anne Albrechtsdatter Bydelsbak, af Bregentved
Karen Engelbrechtsdatter Bydelsbak, af Torbenfeld
Jørgen Daa
Mette Pedersdatter Present
Gjertrud Clausdatter Grubendal
Hr. Albrecht Engelbrechtsen Bydelsbak, af Torbenfeld, til Torbenfeld
Hr. Claus Grubendal
Karine Madsdatter Falster
Cecilie Jensdatter Grubbe, til Gunderslevholm
Henneke Grubendal
Elsebe Pallesdatter Juel, til Pallisbjerg og Krogsdal
Poul Munk, il Tvis Kloster og Krogsdal
Anne Pallesdatter Juel
Mogens Pallesen Juel
Berete Eriksdatter Rosenkrantz
Margrethe Pallesdatter Juel
Børge Rosenkrantz
Ingeborg Pallesdatter Juel
Niels Krabbe, af Østergaard, til Torstedlund
Palle Mogensen Juel
Anne Eriksdatter Lykke
Ide Mogensdatter Juel
Kirsten Mogensdatter Juel
Mogens Mogensen Juel, til Knivholt
Anna Jacobsdatter Flemming, til Bavelse
Jacob Ulfeldt, til Selsø og Kogsbølle
Maren Mogensdatter Juel
Jakob Flemming, til Bavelse
Christopher Pallesen Ulfeldt, til Skjørringe, Lundsgaard, Jershave, Hverringe og Mullerup
Elsebet Mogensdatter Juel
Jens Mogensen Juel, til Alsted
Dorthe Mogensdatter Krabbe, af Østergaard
Mogens Pallesen Juel, til Udstrup
Margrethe Børgesdatter Ulfstand, til Assertorp, Glimminge og Ørup
Erik Axelsen Rosenkrantz, til Landting
Magdalene Tygesdatter Krabbe, af Østergaard
Børge Jensen Ulfstand, til Glimminge og Ørup
Karen Eilersdatter Rønnow, til Hvidkilde
Jens Bille
Birgitte Eilersdatter Rønnow, til Magelund
Anne Eilersdatter Rønnow
Erik Hardenberg, til Vedtofte, Mattrup og Skovsbo
Anne Tygesdatter Krabbe, af Østergaard
Eiler Rønnow, til Hvidkilde
Hr. Erik Krabbe, af Østergaard
Mogens Krabbe, af Østergaard
Elsebeth Tygesdatter Krabbe, af Østergaard
Hr. Peder Skram
Olive Krabbe, af Østergaard
Vibeke Tygesdatter Krabbe, af Østergaard
Claus Clausen Thott, til Hjuleberg
Niels Krabbe, af Østergaard
Gertrud Tygesdatter Krabbe, af Østergaard
Hr. Tyge Krabbe, af Østergaard
Anne Nielsdatter Rosenkrantz
Helvig Mogensdatter Krabbe, af Østergaard
Elsebe Tygesdatter Lunge
Mogens Krabbe, af Østergaard
Tycho Brahe
Kirstine Barbara Jørgensdatter
Lisbeth Ottesdatter Brahe
Henrik Gyldenstierne, til Aagaard
Otte Brahe, til Knudstrup
Beate Clausdatter Bille, til Allinde
Sidsel Jørgensdatter Urne, til Boserup
Albert Oxe, til Nielstrup
Magdalene Tygesdatter Brahe
Jørgen Lagesen Urne, til Boserup
Jørgen Tygesen Brahe
Inger Johansdatter Oxe, til Søllested
Tyge Axelson Brahe, til Tosterup og Vidsköfle
Sophie Jørgensdatter Rud, til Elved
Holger Axelsdatter Brahe
Hr. Jens Holgersen Ulfstand, til Glimminge
Cecilie Axelsdatter Brahe
Hr. Eskild Mogensen Gøye, til Krenkerup, Gisselfeld og Tundbyholm
Axel Axelsen Brahe, til Krogholm, Hammar, Vittskövle og Tundbyholm
Anne Lagesdatter Brok, af Estrup, til Hammer
Sophie Holgersdatter Rosenkrantz
Maren Tygesdatter Lunge
Hr. Axel Brahe, til Krageholm
Karen Tygesdatter Lunge
Margrethe Ulfeldt
Knud Giedde, til Tommerup
Kirsten Clausdatter Ulfeldt, til Vranderup og Skodborghus
Berte Clausdatter Ulfeldt
Dorte Ovesdatter Lunge
Claus Eggertsen Ulfeldt, til Elmelunde, til Kragerup
Anne Ovesdatter Lunge
Joachim Rønnow
Christence Ovesdatter Lunge, til Voldbjerg
Niels Enevoldsen Juel, til Aabjerg
Hr. Ove Vincentsen Lunge, til Tirsbæk og Kragerup
Karen Eriksdatter Rosenkrantz
Maren Ovesdatter Lunge
Niels Axelsen Rosenkrantz, til Rydhave og Halkær
Anne Henriksdatter Friis, af Haraldskær, til Odden og Stollinggaard
Hr. Vincents Vincentsen Lunge, til Lundestad
Niels Vincentsen Lunge, til Asserstrup
Karen Tetzdatter Rosengaard
Kirsten Tygesdatter Lunge, til Asserstrup
Vincents Iversen Dyre, til Tirsbæk
Hr. Tyge Ovesen Lunge, til Basnæs
Anna Nielsdatter Kabel, af Tolstrup, til Tostrup
Bent Torbensen Bille, til Egede og Søholm
Magdalene Stigsdatter Krognos
Henrik Gyldenstierne, til Aagaard
Lisbeth Ottesdatter Brahe
Mette Ottesdatter Rud
Karine Knudsdatter Gyldenstierne, til Irup
Hildebrand Gyldenstierne, til Tim
Axel Knudsen Gyldenstierne, til Ljungby, Tim, Bidstrup og Irup
Knud Henriksen Gyldenstierne, til Aagaard
Jytte Predsbjørnsdatter Podebusk, til Vosborg
Henrik Gyldenstierne, til Fulltofta
Else Mogensdatter Gyldenstierne
Sibylle Mogensdatter Gyldenstierne
Karen Mogensdatter Gyldenstierne, til Torp
Dorothea Mogensdatter Gyldenstierne
Mogens Gyldenstierne, til Bjersgård og Fulltofta
Hedvig Ebbesdatter Ulfeldt
Hilleborg Mogensdatter Gyldenstierne
Knud Jørgensen Rud, til Vedby
Hr. Mogens Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs og Restrup
Anne Mouridsdatter Sparre, i Skaane, til Svanholm
Otto Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
Helvig Mogensdatter Gøye
Anders Eriksen Banner, til Gjesingholm og Lyngholm
Dorthe Ottesdatter Rud
Margrethe Henriksdatter Gyldenstierne
Erik Eriksen Banner, til Asdal, Kokkedal, Højris og Gjessingholm
Sophie Gyldenstierne
Vibeke Christophersdatter Gyldenstierne
Niels Friis, af Hesselager
Karen Christophersdatter Gyldenstierne, til Stjernholm
Holger Ottesen Rosenkrantz
Christopher Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
Anne Tønnesdatter Parsberg
Karen Bentsdatter Bille
Hr. Henrik Knudsen Gyldenstierne, til Restrup og Iversnæs
Hans Bille, til Egede og Søholm
Inger Corfitzdatter Rønnow
Edel Torbernsdatter Bille, til Sandholt
Jacob Hardenberg
Torbern Bille, til Sandholt
Clara Andersdatter Bille
Jacob Sparre, i Skåne, til Svanholm
Sidsel Andersdatter Bille
Niels Parsberg, til Gundestrup
Hr. Anders Bille, til Søholm
Ermegard Eggertsdatter Frille, til Sandholt
Hr. Knud Pedersen Bille, til Kærsgård
Dorte Olufsdatter Daa
Birgitte Markvardsdatter Rønnow
Peder Bille, til Svanholm og Kærsgård
Anne Knudsdatter Gyldenstierne
Hr. Steen Basse Bille, til Allinde og Lyngsgaard
Ellen Stigsdatter Krognos, til Krapperup
Anne Jensdatter Bille
Steen Bille, til Billesholm
Jens Bille, til Vrejlevkloster og Orelund
Marqvard Bille, til Hvidkilde
Erik Bille, til Rønnovsholm
Mette Andersdatter Banner, til Løgismose
Henning Bille, til Vrejlevkloster
Jens Bille
Karen Eilersdatter Rønnow, til Hvidkilde
Margrethe Clausdatter Bille
Tycho Brahe
Kirstine Barbara Jørgensdatter
Lisbeth Ottesdatter Brahe
Henrik Gyldenstierne, til Aagaard
Beate Clausdatter Bille, til Allinde
Otte Brahe, til Knudstrup
Steen Bille, til Råbelev, Vandås og Næsbyholm
Sidsel Clausdatter Bille
Sophie Clausdatter Bille
Birte Clausdatter Bille, til Ydernæs
Maren Clausdatter Bille
Lisbet Clausdatter Bille
Jens Truidsen Ulfstand, til Vemmetofte
Hr. Claus Bille, til Allinde og Lyngsgård
Lisbeth Jensdatter Ulfstand
Anne Jensdatter Rosensparre
Axel Knudsen Urne, til Søgaard
Steen Rosensparre, til Skarhult
Mette Olufsdatter Rosenkrantz
Birgitte Stensdatter Bille
Jens Torbensen Rosensparre, til Skarholt
Elline Steensdatter Bille
Maurids Skave, til Eskildstrup
Margrethe Clausdatter Rønnow
Peder Oxe, til Gisselfeld
Mette Olufsdatter Rosenkrantz
Albert Oxe, til Nielstrup
Sidsel Jørgensdatter Urne, til Boserup
Mette Johansdatter Oxe, til Nielstrup og Ryegaard
Inger Johansdatter Oxe, til Søllested
Jørgen Tygesen Brahe
Anne Johansdatter Oxe
Frantz Banner
Johan Rud, til Møgelkjær og Løgismose
Anne Eriksdatter Hardenberg
Dorthe Ottesdatter Rud
Anders Eriksen Banner, til Gjesingholm og Lyngholm
Mette Ottesdatter Rud
Henrik Gyldenstierne, til Aagaard
Pernille Johansdatter Oxe
Otte Knudsen Rud, til Møgelkær
Johan Oxe, til Nielstrup
Mette Mogensdatter Gøye
Sidsel Henningsdatter Walkendorff
Laurids Knob
Anne Johansdatter Oxe
Henning Walkendorff, til Glorup
Mette Johansdatter Oxe
Hr. Johan Jørgensen Urne, til Rygaard og Engestofte
Inger Torbernsdatter Bille, til Nielstrup
Hr. Johan Oxe, til Torsø og Veksø
Maren Torbensdatter Bille
Hr. Iver Axelsen Thott, til Lillø
Hr. Holger Gregersen Ulfstand, til Skabersø
Anne Predbjørnsdatter Podebusk, til Vosborg
Hedvig Ebbesdatter Ulfeldt
Mogens Gyldenstierne, til Bjersgård og Fulltofta
Knud Ebbesen Ulfeldt
Lene Holgersdatter Ulfstand
Ebbe Ulfeldt, til Svenstorp
Holger Ulfstand, til Hikkebjerg og Asserstrup
Anne Hansdatter Skovgaard, til Gundestrup
Jens Holgersen Ulfstand, til Skabersø
Lisbet Knudsdatter Gyldenstierne
Hak Holgersen Ulfstand, til Hikkebjerg
Pernille Albrechtsdatter Gøye
Anne Vernersdatter Parsberg
Else Holgersdatter Ulfstand, til Skabersø
Christence Holgersdatter Ulfstand
Thale Holgersdatter Ulfstand, til Skabersø, Hikkebjerg og Høgested
Helle Nielsdatter Hak, til Hikkebjerg
Jens Truidsen Ulfstand, til Vemmetofte
Lisbet Clausdatter Bille
Hr. Truid Gregersen Ulfstand, til Torup
Ida Lagesdatter Brok, af Estrup, til Barsebæk og Estrup
Kirstine Gregersdatter Ulfstand, til Toftholm
Else Torbensdatter Bille
Gregers Jepsen Ulfstand, til Torup og Toftholm
Holger Ulfstand, til Hikkebjerg og Asserstrup
Anne Hansdatter Skovgaard, til Gundestrup
Lisbet Knudsdatter Gyldenstierne
Jens Holgersen Ulfstand, til Skabersø
Axel Knudsen Gyldenstierne, til Ljungby, Tim, Bidstrup og Irup
Karine Knudsdatter Gyldenstierne, til Irup
Regitze Knudsdatter Gyldenstierne
Margrethe Knudsdatter Gyldenstierne
Folmer Axelsen Rosenkrantz, til Stensballegård og Landting
Karen Knudsdatter Gyldenstierne
Hildebrand Gyldenstierne, til Tim
Karine Knudsdatter Gyldenstierne, til Irup
Knud Pedersen Gyldenstierne, til Tim og Ljungby
Sidsel Jensdatter Ulfstand, Ljungby og Bønned
Karen Pedersdatter Gyldenstierne
Kirsten Pedersdatter Gyldenstierne
Eiler Stygge Rosenkrantz, til Hevringholm
Regitze Torbernsdatter Bille
Peder Nielsen Gyldenstierne, til Langtind og Tim
Sidsel Ovesdatter Lunge
Hr. Torbern Bille, Allindemagle og Svanholm
Peder Oxe, til Gisselfeld
Mette Olufsdatter Rosenkrantz
Albert Oxe, til Nielstrup
Sidsel Jørgensdatter Urne, til Boserup
Mette Johansdatter Oxe, til Nielstrup og Ryegaard
Inger Johansdatter Oxe, til Søllested
Jørgen Tygesen Brahe
Anne Johansdatter Oxe
Frantz Banner
Pernille Johansdatter Oxe
Otte Knudsen Rud, til Møgelkær
Mette Mogensdatter Gøye
Johan Oxe, til Nielstrup
Pernille Albrechtsdatter Gøye
Hak Holgersen Ulfstand, til Hikkebjerg
Albrecht Gøye, til Krenkerup, Torbernfeld, Gunderslevholm, Græse, Clausholm og Avnsbjerg
Anne Ottesdatter Rosenkrantz
Pernille Mogensdatter Gøye
Hr. Børge Trolle, til Lillø og Knabstrup
Eline Mogensdatter Gøye
Birgitte Mogensdatter Gøye, til Hillerødholm og Græsede
Hr. Herluf Trolle
Mette Albrechtsdatter Bydelsbak, til Torbenfeld
Hr. Mogens Gøye, til Krenkerup
Pernille Axelsdatter Brok, af Estrup
Hr. Albrecht Engelbrechtsen Bydelsbak, af Torbenfeld, til Skjersø og Helsinge
Ellen Ovesdatter Lunge
Hr. Axel Lagesen Brok, af Esrup, til Clausholm og Græsede
Maren Tygesdatter Basse, til Basnæs og Nielstrup
Hr. Ove Jacobsen Lunge, til Nielsstrup
Steen Basse, til Tybjerg
Helene Johansdatter Bjørn
Dorthe Pallesdatter Ulfeldt
Brostrup Giedde, til Tommerup og Hellerup
Palle Christophersen Ulfeldt, til Haldager
Margrethe Beck
Regitze Christophersdatter Ulfeldt
Erik Hardenberg, til Sjoldemose
Ulfeldt Christophersen Ulfeldt, til Jershave
Christopher Pallesen Ulfeldt, til Skjørringe, Lundsgaard, Jershave, Hverringe og Mullerup
Margrete Olufsdatter Daa
Maren Mogensdatter Juel
Mette Pallesdatter Grubbe
Axel Eriksen Rosenkrantz, til Glimminge
Corfits Grubbe, til Høgested
Palle Grubbe
Margrethe Corfitzdatter Hardenberg, til Skjoldemose og Lindsted
Erik Grubbe, til Gunderup[
Jørgen Grubbe
Jakob Grubbe, til Røgle
Sidsel Knudsdatter Giedde, til Røgle
Anne Sivertsdatter Grubbe
Claus Lagesen Urne, til Belteberga
Elsebe Sivertsdatter Grubbe
Dorte Christoffersdatter Ravensberg
Peder Bild, Til Sonnerup
Ellen Sivertsdatter Grubbe
Christoffer Jepsen Ravensberg
Karen Eilersdatter Grubbe
Sivert Grubbe, til Hofdal, Torup og Høgholt
Margrethe Eilertsdatter Grubbe
Knud Axelsen Urne, til Aarsmarke
Eiler Grubbe
Else Bjørnsdatter Laxmand, til Hofdal
Agathe Sivertsdatter Grubbe
Lave Beck, til Førslev og Beldringe
Mette Pallesdatter Ulfeldt, til Lystrup
Sivert Grubbe, til Lystrup
Dorothea Ulfeldt
Margrethe Pallesdatter Ulfeldt
Axel Walkendorff, til Glorup
Elsebe Ulfeldt
Ellen Pallesdatter Ulfeldt
Torben Nielsen Present, til Vollerup
Regitze Olufsdatter Godov, til Lystrup og Hverringe
Palle Andersen Ulfeldt, til Mullerup
Eline Henningsdatter Godov
Henrik Eskilsen Gøye
Henning Godov
Anne Andersdatter Gøye
Oluf Pedersen Godov, til Hødvit, Lystrup og Skjørringe
Elsebe Henningsdatter Grubendal, til Skjøringe
Sophie Ditlevsdatter Daa
Claus Reberg, til Bramslykke
Mette Andersdatter Godov
Ditlev Daa
Maren Andersdatter Godov
Jep Lunge, af Svansbjerg
Christoffer Jensen Basse, af Vetteslev
Anne Andersdatter Godov, til Bramslykke
Claus Reberg, til Bramslykke
Anders Pedersen Godov, til Tybjerg og Bramslykke
Maren Jakobsdatter Lunge
Sophie Tygesdatter Basse, til Tybjerg og Hverringe
Peder Olufsen Godov
Hr. Tyge Basse, til Tybjerg og Hverringe
(Ukendt) Pedersdatter von Everstein
Jens Johannesen Grubbe
Peder Oxe, til Gisselfeld
Mette Olufsdatter Rosenkrantz
Albert Oxe, til Nielstrup
Sidsel Jørgensdatter Urne, til Boserup
Mette Johansdatter Oxe, til Nielstrup og Ryegaard
Inger Johansdatter Oxe, til Søllested
Jørgen Tygesen Brahe
Anne Johansdatter Oxe
Frantz Banner
Pernille Johansdatter Oxe
Otte Knudsen Rud, til Møgelkær
Mette Mogensdatter Gøye
Johan Oxe, til Nielstrup
Pernille Albrechtsdatter Gøye
Hak Holgersen Ulfstand, til Hikkebjerg
Albrecht Gøye, til Krenkerup, Torbernfeld, Gunderslevholm, Græse, Clausholm og Avnsbjerg
Anne Ottesdatter Rosenkrantz
Pernille Mogensdatter Gøye
Hr. Børge Trolle, til Lillø og Knabstrup
Eline Mogensdatter Gøye
Birgitte Mogensdatter Gøye, til Hillerødholm og Græsede
Hr. Herluf Trolle
Mette Albrechtsdatter Bydelsbak, til Torbenfeld
Hr. Mogens Gøye, til Krenkerup
Hr. Albrecht Engelbrechtsen Bydelsbak, af Torbenfeld, til Skjersø og Helsinge
Pernille Axelsdatter Brok, af Estrup
Grethe Engelbrechtsdatter Bydelsbak, af Torbenfeld, til Løgismose
Claus Bryske, til Flintholm
Kirsten Engelbrechtsdatter Bydelsbak, af Torbenfeld
Hr. Oluf Olufsen Lunge, til Odden
Hr. Engelbrecht Albretsen Bydelsbak, af Torbenfeld
Anne Albrechtsdatter Bydelsbak, af Bregentved
Karen Engelbrechtsdatter Bydelsbak, af Torbenfeld
Jørgen Daa
Mette Pedersdatter Present
Gjertrud Clausdatter Grubendal
Hr. Albrecht Engelbrechtsen Bydelsbak, af Torbenfeld, til Torbenfeld
Karine Madsdatter Falster
Hr. Claus Grubendal
Margrethe Pedersdatter von Everstein, til Torbenfeld
Mads Falster
Henneke Moltke, til Torbenfeld
Cecilie Henriksdatter von Everstein, til Tybjerggaard
Hr. Peder Ludvigsen von Everstein, til Tybjerggaard
Margrethe Tygesdatter Hvide
Henrik Albertsen von Everstein, til Tybjerggaard
Cecilie Jondatter
Tyge Jurissen Hvide
Marine Jonsdatter Galen
Ingefred
Hr. Jon Jonsen Lille, til Tommerup