Simon
Lise
TNG-building
TNG-blog
Om slægterne Brændgaard & Heilesen
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Edel Jakobsdatter Blåfod
- Ja, dato ukendt
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Merete Sivertsdatter Grubendal, af Aarsmarke
Hr. Anders Jakobsen Grim, til Tolstrup
Cecilie Nielsdatter Jernskæg, af Dronningholm
Abraham Brodersen Baad, af Halland, til Skedal
Hr. Jens Due Thott, til Krogholm
Gisela Predbjørnsdatter Podebusk, til Egholm
Anne Andersdatter Banner
Tycho Brahe
Kirstine Barbara Jørgensdatter
Lisbeth Ottesdatter Brahe
Henrik Gyldenstierne, til Aagaard
Otte Brahe, til Knudstrup
Beate Clausdatter Bille, til Allinde
Sidsel Jørgensdatter Urne, til Boserup
Albert Oxe, til Nielstrup
Magdalene Tygesdatter Brahe
Jørgen Lagesen Urne, til Boserup
Jørgen Tygesen Brahe
Inger Johansdatter Oxe, til Søllested
Tyge Axelson Brahe, til Tosterup og Vidsköfle
Sophie Jørgensdatter Rud, til Elved
Holger Axelsdatter Brahe
Hr. Jens Holgersen Ulfstand, til Glimminge
Cecilie Axelsdatter Brahe
Hr. Eskild Mogensen Gøye, til Krenkerup, Gisselfeld og Tundbyholm
Axel Axelsen Brahe, til Krogholm, Hammar, Vittskövle og Tundbyholm
Anne Lagesdatter Brok, af Estrup, til Hammer
Sophie Holgersdatter Rosenkrantz
Hr. Axel Brahe, til Krageholm
Maren Tygesdatter Lunge
Johanne Pedersdatter Brahe
Gregers Jepsen Ulfstand, til Torup og Toftholm
Berete Bondesdatter Thott, til Krogholm
Peder Brahe, til Vidsköfle
Anne Lauridsdatter Knob
Hans Rud, til Vognserup
Helle Holgersdatter Rosenkrantz, til Gaunø og Vemmetofte
Niels Trolle, til Trolholm
Anna Holgersdatter Rosenkrantz
Oluf Rosenkrantz, til Egholm
Mogens Rosenkrantz, til Glimminge
Sophie Andersdatter Bille
Mette Holgersdatter Rosenkrantz
Erik Bille, til Løgismose
Ebbe Rosenkrantz, til Bramstrup og Skotterup
Holger Axelsen Rosenkrantz
Lene Mogensdatter Gyldenstierne
Hr. Palle Axelsen Rosenkrantz
Corfitz Rosenkrantz, til Glimminge
Margrethe Jakobsdatter Rosenkrantz
Margrethe Axelsdatter Rosenkrantz
Axel Eriksen Rosenkrantz, til Glimminge
Mette Pallesdatter Grubbe
Børge Rosenkrantz
Margrethe Pallesdatter Juel
Berete Eriksdatter Rosenkrantz
Mogens Pallesen Juel
Erik Axelsen Rosenkrantz, til Landting
Margrethe Børgesdatter Ulfstand, til Assertorp, Glimminge og Ørup
Niels Axelsen Rosenkrantz, til Rydhave og Halkær
Maren Ovesdatter Lunge
Folmer Axelsen Rosenkrantz, til Stensballegård og Landting
Margrethe Knudsdatter Gyldenstierne
Birgitte Lauridsdatter Knob, til Stensballegård, Landting og Rydhave
Axel Nielsen Rosenkrantz, til Stensballegård, Landting og Rydhave
Laurids Knob
Sidsel Henningsdatter Walkendorff
Laurids Knob, til Gyllebo
Tale Arildsdatter Baad, af Halland, til Vadsted
Hr. Follert van Knobe, til Vadsted og Gyllebo
Hr. Johan Oxe, til Torsø og Veksø
Maren Bondesdatter Thott
Hr. Knud Truidsen Has, til Ørtofte
Bonde Jepsen Thott, til Krogholm
Hr. Niels Ovesen Jernskæg, til Herlev og Dronningholm
Albrecht Nielsen Grubendal, af Aarsmarke, til Aarsmarke
Eline Clausdatter Krumstrup
Hr. Niels Sivertsen Grubendal, af Aarsmarke, til Aarsmarke
(Ukendt 1) Jakobsdatter Rane
Sivert Sivertsen Grubendal, af Aarsmarke, til Oreby
(Ukendt 2) Jakobsdatter Rane
Niels Eriksen Saltensee, af Linde, til Hørningsholm
(Ukendt 3) Jakobsdatter Rane
Hr. Jacob Olufsen Lunge, til Højstrup
Hr, Jakob Nielsen Rane, af Magleby
Dorthe Ovesdatter Giedde
Mette Ovesdatter Giedde
Brostrup Giedde, til Tommerup
Regitse Giedde
Christian Giedde, til Skivehus
Magdalene Sibylle Jørgensdatter Urne
Regitze Sophie Giedde
Knud Giedde, til Vadskjærgaard
Christoffer Giedde, til Gunnarstorp
Elisabeth Jørgensdatter Vind
Margrethe Ovesdatter Giedde, til Kastrupgaard
Holger Vind, til Harrestedgaard, R.
Frederik Eiler Giedde, R.
Susanne Elisabeth Adeler
Sophie Amailie von Løwenhielm
Ove Giedde, til Tommerup, Hellerup, Maglø, Løvestad, Tullesbo og Østrø, R.
Dorthe Knudsdatter Urne
Dorthe Pallesdatter Ulfeldt
Brostrup Giedde, til Tommerup og Hellerup
Palle Christophersen Ulfeldt, til Haldager
Margrethe Beck
Regitze Christophersdatter Ulfeldt
Erik Hardenberg, til Sjoldemose
Ulfeldt Christophersen Ulfeldt, til Jershave
Christopher Pallesen Ulfeldt, til Skjørringe, Lundsgaard, Jershave, Hverringe og Mullerup
Margrete Olufsdatter Daa
Maren Mogensdatter Juel
Helle Holgersdatter Rosenkrantz, til Gaunø og Vemmetofte
Niels Trolle, til Trolholm
Anna Holgersdatter Rosenkrantz
Oluf Rosenkrantz, til Egholm
Mogens Rosenkrantz, til Glimminge
Sophie Andersdatter Bille
Mette Holgersdatter Rosenkrantz
Erik Bille, til Løgismose
Ebbe Rosenkrantz, til Bramstrup og Skotterup
Holger Axelsen Rosenkrantz
Lene Mogensdatter Gyldenstierne
Hr. Palle Axelsen Rosenkrantz
Corfitz Rosenkrantz, til Glimminge
Margrethe Jakobsdatter Rosenkrantz
Margrethe Axelsdatter Rosenkrantz
Mette Pallesdatter Grubbe
Axel Eriksen Rosenkrantz, til Glimminge
Corfits Grubbe, til Høgested
Palle Grubbe
Margrethe Corfitzdatter Hardenberg, til Skjoldemose og Lindsted
Erik Grubbe, til Gunderup[
Jørgen Grubbe
Jakob Grubbe, til Røgle
Sidsel Knudsdatter Giedde, til Røgle
Anne Sivertsdatter Grubbe
Claus Lagesen Urne, til Belteberga
Elsebe Sivertsdatter Grubbe
Dorte Christoffersdatter Ravensberg
Peder Bild, Til Sonnerup
Ellen Sivertsdatter Grubbe
Christoffer Jepsen Ravensberg
Karen Eilersdatter Grubbe
Sivert Grubbe, til Hofdal, Torup og Høgholt
Axel Urne, til Bækkeskov og Ryegaard
Christoffer Urne, til Aarsmarke og Baarup
Else Knudsdatter Urne
Magdalene Sibylle Jørgensdatter Urne
Christian Giedde, til Skivehus
Jørgen Knudsen Urne, til Aarsmarke, R.E.
Dorthe Ovesdatter Giedde
Mette Ovesdatter Giedde
Brostrup Giedde, til Tommerup
Regitse Giedde
Christian Giedde, til Skivehus
Magdalene Sibylle Jørgensdatter Urne
Regitze Sophie Giedde
Knud Giedde, til Vadskjærgaard
Christoffer Giedde, til Gunnarstorp
Elisabeth Jørgensdatter Vind
Margrethe Ovesdatter Giedde, til Kastrupgaard
Holger Vind, til Harrestedgaard, R.
Frederik Eiler Giedde, R.
Susanne Elisabeth Adeler
Sophie Amailie von Løwenhielm
Dorthe Knudsdatter Urne
Ove Giedde, til Tommerup, Hellerup, Maglø, Løvestad, Tullesbo og Østrø, R.
Frederik Knudsen Urne, til Alslev
Sigvard Knudsen Urne, til Raarup, R.E.
Margrethe Eilertsdatter Grubbe
Knud Axelsen Urne, til Aarsmarke
Eiler Grubbe
Else Bjørnsdatter Laxmand, til Hofdal
Agathe Sivertsdatter Grubbe
Lave Beck, til Førslev og Beldringe
Mette Pallesdatter Ulfeldt, til Lystrup
Sivert Grubbe, til Lystrup
Dorothea Ulfeldt
Margrethe Pallesdatter Ulfeldt
Axel Walkendorff, til Glorup
Elsebe Ulfeldt
Ellen Pallesdatter Ulfeldt
Torben Nielsen Present, til Vollerup
Regitze Olufsdatter Godov, til Lystrup og Hverringe
Palle Andersen Ulfeldt, til Mullerup
Eline Henningsdatter Godov
Henrik Eskilsen Gøye
Henning Godov
Anne Andersdatter Gøye
Oluf Pedersen Godov, til Hødvit, Lystrup og Skjørringe
Elsebe Henningsdatter Grubendal, til Skjøringe
Sophie Ditlevsdatter Daa
Claus Reberg, til Bramslykke
Mette Andersdatter Godov
Ditlev Daa
Maren Andersdatter Godov
Jep Lunge, af Svansbjerg
Christoffer Jensen Basse, af Vetteslev
Anne Andersdatter Godov, til Bramslykke
Claus Reberg, til Bramslykke
Anders Pedersen Godov, til Tybjerg og Bramslykke
Maren Jakobsdatter Lunge
Peder Olufsen Godov
Sophie Tygesdatter Basse, til Tybjerg og Hverringe
Jep Jensen Godov, af Ordrup
Elne Pallesdatter Taa, til Dyrnæs
Jes Olufsen Godov
(Ukendt) Jakobsdatter Due
Eva Olufsdatter Godov
Sophie Pedersdatter Panter
Hr. Oluf Pedersen Godov
Knud Andersen Panter, til Svanholm
Cecilie Evertsdatter Moltke, til Stridsmølle
Sofie Albrechtsdatter Krag, af Sjælland
Anders Pedersen Panter, til Sonnerup
Laurids Jensen Panter, til Løgismose og Kjeldkjæ
Mette Pedersdatter Present
Jens Pedersen Panter, til Løgismose
(Ukendt) Andersdatter Uldsax, af Alnerup
Hr. Peder Lauridsen Panter, til Nebbe
Cecilie Nielsdatter Rani
Hr. Anders Pedersen Uldsax, af Alnerup, til Skullerup
Peder Nielsen Rani
Forældre
Jakob Blåfod
Kristine
Edel Jakobsdatter Blåfod
Niels Rane