Simon
Lise
TNG-building
TNG-blog
Om slægterne Brændgaard & Heilesen
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Eldrid Jonsdatter, af Blindheim
før 1120 - eft. 1135 (> 17 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Inger Nielsdatter Gyldenstierne, til Langtind
Hr. Niels Timmesen Rosenkrantz, til Stensballegård
Peder Nielsen Gyldenstierne, til Langtind og Tim
Regitze Torbernsdatter Bille
Mette Jensdatter Banner, til Langtind
Hr. Niels Eriksen Gyldenstierne, til Langtind
Inger Aagesdatter Puder, il Langtind
Jens Eriksen Banner, til Langtind og Asda
Karen Henriksdatter von Everstein, til Langtind og Rydhave
Aage Hediesøn Puder, til Rydhave
Ellen Nielsdatter Rotfeld
Christiern Stygge, til Frøstrup
Jens Nielsen Rotfeld, til Bratskov
Christence Olufsdatter Lunge
Niels Eriksen Rotfeld, til Bratskov og Biersholm
Ingeborg Jepsdatter Rosensparre
Maren Eriksdatter Rotfeld
Jep Kalf, til Voergaard
Niels Mortensen Vognsen
Johanne Eskildsdatter Høeg
Mette Eriksdatter Rotfeld
Morten Nielsen Vognsen
Kirsten Eriksdatter Rotfeld
Erik Nielsen Rotfeld, til Bratskov og Holmegaard
Ellen Axelsdatter Dötting
Karen Tetzedatter Rosengaard
Margrethe Henriksdatter von Everstein, af Rydhave
Niels Ingvorsen Rotfeld, til Bratskov
Henrik Albertsen von Everstein, til Landting
Albert Albertsen von Everstein
Ingeborg Nielsdatter Rani
Hr. Peder Albertsen von Everstein
Ingerd Jensdatter Kalf, af Vinderup
Hr. Albert Albertsen von Everstein, til Lanting
Karen Lauridsdatter Dan
Jep Jensen Skovgaard, i Skovgaard
Tyge Kalf
Abel Lauridsdatter Dan
Anne Nielsdatter Kalf
Laurids Dan, til Faddersbøl
Jep Kalf, til Voergaard
Maren Eriksdatter Rotfeld
Niels Kalf, til Bjørnkjær
Abel Tygesdatter Puder
Hr. Jep Kalf, til Palsgaard
Jytte Axelsdatter Thott
Hr. Erland Kalf
Gunver Bosdatter Høg
Jakob Kalf
Petronelle Jensdatter Kalf
Cecilie Nielsdatter Galen
Hr. Jens Kalf
Holger Henriksen Ulfstand, til Glimminge
Sidsel Pedersdatter Flemming
Hr. Jens Holgersen Ulfstand, til Glimminge
Holger Axelsdatter Brahe
Sidsel Jensdatter Ulfstand, Ljungby og Bønned
Knud Pedersen Gyldenstierne, til Tim og Ljungby
Børge Jensen Ulfstand, til Glimminge og Ørup
Magdalene Tygesdatter Krabbe, af Østergaard
Lisbeth Jensdatter Ulfstand
Hr. Claus Bille, til Allinde og Lyngsgård
Margrethe Arvidsdatter Trolle
Birgitte Jensdatter Rosensparre
Hans Rud, til Vognserup
Anne Lauridsdatter Knob
Peder Rud, til Vognserup
Johanne Nielsdatter Banner
Anne Pedersdatter Gyldenstierne
Helle Henriksdatter Ulfstand
Vilhelm Rud, til Vognserup
Aage Tullesen Sparre, i Skaane, til Hageløs
Mette Nielsdatter Banner
Hr. Mourids Jepsen Sparre, i Skåne
Karine Pedersdatter Høeg, til Svaneholm
Christence Jepsdatter Sparre, i Skåne
Claus Ludvigsen Rosenkrantz, til Togerup
Anne Jepsdatter Sparre
Axel Gødikesen Gere, af Gisleberg, til Gunderslev
Jep Tullesen Sparre, i Skåne
Else Henningsdatter Meinstorp, til Skurup
Christence Henriksdatter Ulfstand
Tulle Tygesen Sparre, til Hageløs
Kirsten Pedersdatter Due, til Skabersø
Hr. Henrik Gertsen Ulfstand, til Glimminge
Peder Andersen Due, til Skabersø og Boserup
(Ukendt) Pedersdatter, til Boserup
Niels Andersen Due, til Skabersjö
Elsebe Olufsdatter Lunge
(Ukendt) Jensdatter Galen
Hr. Anders Nielsen Due, af Ingelstorp
Anders Jensen Galen
(Ukendt) Torbernsdatter Galen
Jep Jensen Galen
Jens Truidsen Galen, af Alverslev
Christine Pedersdatter Galen, fra Lyngbygaard
Truid Jensen Galen, af Alverslev
Jens Nielsen Galen, til Næsbyholm
Christine
(Ukendt) Folmersdatter
Ellen Olufsdatter Lunge
Hr. Morten Jensen Gyrstinge, til Kragerup og Hastrup
Hr. Jakob Olufsen Lunge, til Stadager
Oluf Jacobsen Lunge, til Skjoldenæs
Anne Pedersdatter Jernskæg, til Skjoldenæs og Vognstrup
Eline Folmersdatter Lunge
Henning Grubendal, til Skjøringe
Sophie Folmersdatter Lunge, til Rygaard
Hr. Folmer Jacobsen Lunge, til Højstrup og Ryegaard
Ingeborg
Elisabeth Hansdatter Podebusk
Karen Pedersdatter Grubbe
Mathias Falster, til Lille Breininge
Henrik Reberg
Karen Jepsdatter Lunge
Peder Grubbe, til Alslev
Hr. Anders Jacobsen Lunge, til Skafterup
Ingeborg Nielsdatter Panter
Eline Moltke, til Egede
Sophie Folmersdatter
Hr. Jacob Olufsen Lunge, til Højstrup
Cecilie Pedersdatter Grubbe
Hr. Folmer Folmersen, af Stadsager
Inger Karlsdatter Rani, til Harrested
Peder Grubbe
Peder Karlsen Rani
Hr. Jakob Karlsen Rani, til Vejerstrup og Højby
Tue Rani
Else Pedersdatter Galen
Karl Pedersen Rani
Peder Nielsen Galen, af Eljaröd
Ingefred Tygesdatter Hvide, til Nebbe
Elisabeth Pedersdatter
Gældker Niels Erlandsen Galen
Ingeborg Esbernsdatter, af Kalundborg
Peder Strangesen
Elene Guttormsdatter
Esbern Snare Hvide
Ingrid Guttormsdatter, af Rein
Guttorm Austmannsson
Forældre
Jon Smjørbalte
Eldrid Jonsdatter, af Blindheim
Guttorm Aasolvsson, af Rein