Simon
Lise
TNG-building
TNG-blog
Om slægterne Brændgaard & Heilesen
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Engelbrect
- Ja, dato ukendt
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Anne Eriksdatter Lykke
Palle Mogensen Juel
Hans Eriksen Lykke, til Havnø
Erik Lykke
Erik Lykke, til Skovgård
Anne Bertelsdatter Kaas
Anne Pedersdatter Lykke, til Kærbygaard
Claus Daa, til Raunstrup og Holmegård
Hr. Peder Lykke, til Nørlund og Fannerup
Karen Knudsdatter Reventlow, af Fyn
Kirsten Pedersdatter Lykke, til Nørlund
Ludvig Munk, til Palsgård
Sophie Pedersdatter Lykke, til Kjærbygaard
Jacob Hardenberg
Kirstine Pedersdatter Høeg
Karen Hansdatter Lykke
Hans Lykke, til Havnø og Rugaard
Elne Jensdatter Munk, til Eugaard og Havnø
Johanne Christoffersdatter Lykk (Munk), til Stadsgaard
Anne Manderupsdatter Holck
Hr. Verner Parsberg, til Herrested og Sandbygaard
Hans Holck, til Barritskov
Anne Christoffersdatter Lykke
Manderup Holck, til Barritskov
Hr. Christoffer Lykke, til Stadsgaard
Magrethe Bosdatter Høg
Niels Pedersen Lykke, til Skovbo
Helvig Madsdatter Bølle
Birgitte Pedersdatter Lykke
Johanne Nielsdatter Bild, til Skovsbo
Peder Eriksen Lykke, til Stadsgaard
Anne Nielsdatter Rosenkrantz
Hr. Tyge Krabbe, af Østergaard
Mette Nielsdatter Rosenkrantz, il Ryegård
Erik Eriksen Banner, til Asdal, Kokkedal, Højris og Gjessingholm
Hr. Oluf Nielsen Rosenkrantz
Ide Mogensdatter Munk, til Totterupholm
Birgitte Olufsdatter Thott, til Vallø
Hr. Niels Eriksen Rosenkrantz, til Bjømholm, Skjern hovedgård og Vallø
Anne Jensdatter Present
Hr. Oluf Axelsen Thott, til Vallø
Torben Nielsen Present, til Vollerup
Ellen Pallesdatter Ulfeldt
Anne Nielsdatter Present
Eiler Hak, til Egholm
Hr. Niels Jensen Present, til Vollerup
Inger Eriksdatter Bille
Sofie Albrechtsdatter Krag, af Sjælland
Knud Andersen Panter, til Svanholm
Elsebe Jensdatter Present
Albrecht Hemmingsen Krag, af Sjælland
Gertrud Jensdatter Present
Karen Nielsdatter Bild
Jens Pedersen Present, af Vollerup
Tove Andersdatter Hvide, af Jylland
Hr. Niels Tuesen Bild, til Skovsbo
Stig Poulsen Hvide, af Jylland
Margrethe Hvide, af Jylland, til Rødkilde
Claus Eggertsen Ulfeldt, til Elmelunde, til Kragerup
Knud Ottesen Hvide, af Jylland, til Rødkilde
Mette Ottesdatter Hvide, af Jylland
Sidsel Teusdatter Brostrup, til Tommerup
Knud Lauridsen Giedde, til Røgle og Spannerup
Helle Teusdatter Brostrup
Margrethe Ottesdatter Hvide, af Jylland
Teus Brostrup, til Tommerup
Otte Poulsen Hvide, af Jylland, til Rødkilde
(Ukendt) Hermansdatter Skinkel
Birgitte Poulsdatter Hvide
Poul Stigsen Hvide, af Jylland til Vilsted
Mette Ottesdatter Krummedige
Stig Andersen Hvide, af Jylland, til Torup
(Ukendt) Rosenkrantz
Chirstine Andersdatter Hvide
Hr. Anders Offesen Hvide, af Jylland, til Torup
Johanne Jensdatter Lunge, til Torup
Laurids Offesen Hvide
Offe Andersen Hvide, af Jylland, til Torup
(Ukendt) Lauridsdatter Abildgaard
Hr. Stig Andersen Hvide, af Jylland, til Tygestrup, Møllerup, Bjørnholm, Bidstrup og Stenalt
Sofie Andersdatter Hvide, af Jylland
Timme Timmesen Abildgaard, til Torbenfeld
Hr. Anders Stigsen Hvide, til Tygestrup
Margrethe Kaas
(Ukendt) Uffesdatter Neb
Stig Andersen Hvide, af Jylland, til Tygestrup
Mette Mogensdatter Gøye
Johan Oxe, til Nielstrup
Albrecht Gøye, til Krenkerup, Torbernfeld, Gunderslevholm, Græse, Clausholm og Avnsbjerg
Anne Ottesdatter Rosenkrantz
Pernille Mogensdatter Gøye
Hr. Børge Trolle, til Lillø og Knabstrup
Eline Mogensdatter Gøye
Birgitte Mogensdatter Gøye, til Hillerødholm og Græsede
Hr. Herluf Trolle
Mette Albrechtsdatter Bydelsbak, til Torbenfeld
Hr. Mogens Gøye, til Krenkerup
Pernille Axelsdatter Brok, af Estrup
Hr. Albrecht Engelbrechtsen Bydelsbak, af Torbenfeld, til Skjersø og Helsinge
Hr. Axel Lagesen Brok, af Esrup, til Clausholm og Græsede
Ellen Ovesdatter Lunge
Lage Jensen Brok, af Estrup, til Clausholm
Pernille Munk, til Markie
Anne Lagesdatter Brok, af Estrup, til Hammer
Axel Axelsen Brahe, til Krogholm, Hammar, Vittskövle og Tundbyholm
Lage Esgesen Brok, af Estrup, til Estrup og Bregenholm
Else Poulsdatter Laxmand
Jens Truidsen Ulfstand, til Vemmetofte
Lisbet Clausdatter Bille
Ida Lagesdatter Brok, af Estrup, til Barsebæk og Estrup
Hr. Truid Gregersen Ulfstand, til Torup
Kirstine Pedersdatter Høeg
Hr. Esge Jensen Brok, af Estrup, til Essendrup
Ellen Henriksdatter Gyldenstierne
Sophie Andersdatter Hak
Jens Jensen Brok, af Estrup
Ide Lagesdatter Panter, til Klausholm
(Ukendt) Jensdatter Panter, til Vemmetofte
Hr. Jens Andersen Brok, af Estrup, til Essendrup
(Ukendt) Jensdatter Neb, til Vemmetofte og Græse
Jens Lauridsen Panter, til Vemmetofte
(Ukendt) Jensdatter Neb
Hr. Niels Hak, til Højby
Hr. Johannes Offesen Neb
Cecilie
Niels Uffesen Neb
Uffe Nielsen Neb
Mariane Nielsdatter Neb
Jens Nielsen Neb
Laurids Grubbe, til Alslev
Alhed Tetzdatter Rosengaard
Karen Nielsdatter Grubbe
Gregers Hansen Juel, af Langeland, til Lejbølle
Eline Nielsdatter Grubbe
Hr. Jacob Jepsen Ravensberg, til Kindholm
Palle Grubbe
Margrethe Corfitzdatter Hardenberg, til Skjoldemose og Lindsted
Erik Grubbe, til Gunderup[
Jørgen Grubbe
Jakob Grubbe, til Røgle
Sidsel Knudsdatter Giedde, til Røgle
Anne Sivertsdatter Grubbe
Claus Lagesen Urne, til Belteberga
Elsebe Sivertsdatter Grubbe
Ellen Sivertsdatter Grubbe
Christoffer Jepsen Ravensberg
Eiler Grubbe
Else Bjørnsdatter Laxmand, til Hofdal
Agathe Sivertsdatter Grubbe
Lave Beck, til Førslev og Beldringe
Sivert Grubbe, til Lystrup
Mette Pallesdatter Ulfeldt, til Lystrup
Niels Grubbe, til Lystrup og Alslev
Karen Eriksdatter Bille
Anne Pedersdatter Grubbe
Peder Lykke Bille, af Solbjerg og Kelleklintegaard
Anne Sivertsdatter Blaa, til Orebygård
Peder Grubbe, til Alslev
Otte Knudsen Rud, til Møgelkær
Pernille Johansdatter Oxe
Jørgen Knudsen Rud
Erik Rud, til Fuglsang og Møgelkjær
Anne Jacobsdatter Hardenberg, til Sandholt
Kirsten Knudsdatter Rud, til Kjellinghøl
Birthe Knudsdatter Rud
Axel Knudsen Urne, til Søgaard
Dorthe Madsdatter Bølle, til Fuglsang
Hr. Knud Rud, til Vedby og Møgelkjær
Erik Madsen Bølle, til Tersløse og Orebygaard
Sophie Jørgensdatter Rud, til Elved
Hr. Mads Eriksen Bølle, til Tersløse, Orebygaard og Fuglesang
Birgitte Clausdatter Daa
Eiler Eriksen Bølle, til Nakkebølle
Anne Jensdatter Bild, til Hellerup
Erik Madsen Bølle, til Krønge
Karen Sivertsdatter Blaa
(Ukendt) Sivertsdatter Blaa
Anne Jensdatter Gyrstinge
Sivert Lauridsen Blaa, til Orebygaard
Anders Jensen Gyrstinge, til Aas
Hr. Morten Jensen Gyrstinge, til Kragerup og Hastrup
Ellen Olufsdatter Lunge
Karen Henriksdatter Neb, af Kragerup
Jens Gyrstinge, til Aas
Hr. Henrik Jensen Neb, til Kragerup
Johanne
Hr. Jens Nielsen Neb, i Kragerup
(Ukendt) Matheusdatter Taa
Hr. Ingvar Nielsen Neb, i Faretorp
Lisbet Nielsdatter Neb
Niels Hemmingsen Neb
Hemming Nielsen Neb
(Ukendt) Engelbrectsdatter
Niels Uffesen Neb
Cecilie Engelbrectsdatter
(Ukendt 2) Engelbrectsdatter
Engelbrect
(Ukendt) Ebbesdatter