Simon
Lise
TNG-building
TNG-blog
Om slægterne Brændgaard & Heilesen
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Mette Pallesdatter Schwerin
- 1485
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Anne Nielsdatter Trolle, til Kærsgård
Mette Nielsdatter Trolle
Sophie Børgesdatter Trolle
Helle Børgesdatter Trolle
Niels Trolle, til Brobygaard
Margretha Susanne Darre
Johan Henrich Darre
Caroline Wilhelmine Schutz
Friderich Christian Darre
Frederikke Catharina Darre
Nicolaj Friderich Darre
Charlotte Amalie Ermandinger
Hans Michelsen Darre
Cecilie Margrethe Ermandinger
Anders Ermandinger
Margrethe Andersdatter Trolle
Hans Heinrich Ermandinger
Pernille Andersdatter Trolle
Justus Christopher Muhrbeck
Elisabeth Andersdatter Trolle
Regitze Sophie Trolle
Helle Andersdatter Trolle
Anne Catrina Trolle
Frederik Trolle, til Ørumgaard
Edel Dorte Krag, af Jylland
Anders Trolle, til Trolholm og Hellestrup
Charlotte Amalie Holgersdatter Vind
Børge Trolle, til Trolholm og Tviskloster
Pernille Andersdatter Bille, til Brobygård
Holger Trolle, til Rygaard
Lene Nielsdatter Trolle
Herluf Trolle, til Snedinge og Vognserup
Arvid Trolle, til Näs
Helle Nielsdatter Trolle
Niels Trolle, til Trolholm
Helle Holgersdatter Rosenkrantz, til Gaunø og Vemmetofte
Børge Trolle
Anne Poulsdatter Munk, til Pallisbjerg
Birthe Nielsdatter Trolle
Jakob Trolle
Jesper Trolle
Anne Henriksdatter Friis, af Hesselager
Niels Trolle
Karen Henriksdatter Friis
Dorthe Henriksdatter Friis, af Hesselager
Niels Friis, af Hesselager
Vibeke Christophersdatter Gyldenstierne
Berte Henriksdatter Friis, af Hesselager
Lisbeth Henriksdatter Friis, af Hesselager
Christian Friis, af Hesselager
Mette Knudsdatter Hardenberg, til Skjoldemose
Margrethe Nielsdatter Bild
Henrik Friis, af Hesselager
Evert Bild, til Ravnholt og Aggersborg
Peder Bild, Til Sonnerup
Dorte Christoffersdatter Ravensberg
Anne Nielsdatter Bild
Beate Eggersdatter Ulfeldt
Niels Bild, til Ravnholt
Dorthe Ovesdatter Giedde
Mette Ovesdatter Giedde
Brostrup Giedde, til Tommerup
Regitse Giedde
Christian Giedde, til Skivehus
Magdalene Sibylle Jørgensdatter Urne
Regitze Sophie Giedde
Knud Giedde, til Vadskjærgaard
Christoffer Giedde, til Gunnarstorp
Elisabeth Jørgensdatter Vind
Ingeborg Dorothea Vind
Regitze Sophie Vind
Friderich Vind, til Harrested og Baggesvogn
Christian Vind
Ove Holgersen Vind
Anne Elisabeth Vind
Sophie Amalie Vind, af stamhuset Birkelse
Margretha Susanne Darre
Hinrich Friderich Darre
Rebecca Elisabeth Klein
Juliane Marie Darre
Charlotte Louise Frederikke Darre
Frederik Wilhelm Iversen, DM
Hans Michael Christian Darre
Emilie Charlotte Juncker
Johan Henrich Darre
Caroline Wilhelmine Schutz
Friderich Christian Darre
Frederikke Catharina Darre
Nicolaj Friderich Darre
Charlotte Amalie Ermandinger
Hans Michelsen Darre
Cecilie Margrethe Ermandinger
Anders Ermandinger
Margrethe Andersdatter Trolle
Hans Heinrich Ermandinger
Pernille Andersdatter Trolle
Justus Christopher Muhrbeck
Elisabeth Andersdatter Trolle
Regitze Sophie Trolle
Helle Andersdatter Trolle
Anne Catrina Trolle
Frederik Trolle, til Ørumgaard
Edel Dorte Krag, af Jylland
Charlotte Amalie Holgersdatter Vind
Anders Trolle, til Trolholm og Hellestrup
Vilhelm Carl Vind, til Harrestedgaard og Kastrupgaard
Erik Vind
Margrethe Ovesdatter Giedde, til Kastrupgaard
Holger Vind, til Harrestedgaard, R.
Frederik Eiler Giedde, R.
Susanne Elisabeth Adeler
Sophie Amailie von Løwenhielm
Ove Giedde, til Tommerup, Hellerup, Maglø, Løvestad, Tullesbo og Østrø, R.
Dorthe Knudsdatter Urne
Brostrup Giedde, til Tommerup og Hellerup
Dorthe Pallesdatter Ulfeldt
Margrethe Ulfeldt
Knud Giedde, til Tommerup
Kirsten Clausdatter Ulfeldt, til Vranderup og Skodborghus
Berte Clausdatter Ulfeldt
Claus Eggertsen Ulfeldt, til Elmelunde, til Kragerup
Dorte Ovesdatter Lunge
Margrethe Hvide, af Jylland, til Rødkilde
Eggert Andersen Ulfeldt, til Kragerup
Karine Pedersdatter Halvegge, til Elmelunde
Laxmand Gyldenstierne, til Tyrrestrup og Bjersgård
Anne Mogensdatter Gyldenstierne
Anne Nielsdatter Trolle, til Kærsgård
Mette Nielsdatter Trolle
Sophie Børgesdatter Trolle
Helle Børgesdatter Trolle
Niels Trolle, til Brobygaard
Margretha Susanne Darre
Johan Henrich Darre
Caroline Wilhelmine Schutz
Friderich Christian Darre
Frederikke Catharina Darre
Nicolaj Friderich Darre
Charlotte Amalie Ermandinger
Hans Michelsen Darre
Cecilie Margrethe Ermandinger
Anders Ermandinger
Margrethe Andersdatter Trolle
Hans Heinrich Ermandinger
Pernille Andersdatter Trolle
Justus Christopher Muhrbeck
Elisabeth Andersdatter Trolle
Regitze Sophie Trolle
Helle Andersdatter Trolle
Anne Catrina Trolle
Frederik Trolle, til Ørumgaard
Edel Dorte Krag, af Jylland
Anders Trolle, til Trolholm og Hellestrup
Charlotte Amalie Holgersdatter Vind
Børge Trolle, til Trolholm og Tviskloster
Pernille Andersdatter Bille, til Brobygård
Holger Trolle, til Rygaard
Lene Nielsdatter Trolle
Herluf Trolle, til Snedinge og Vognserup
Arvid Trolle, til Näs
Helle Nielsdatter Trolle
Helle Holgersdatter Rosenkrantz, til Gaunø og Vemmetofte
Niels Trolle, til Trolholm
Anna Holgersdatter Rosenkrantz
Oluf Rosenkrantz, til Egholm
Mogens Rosenkrantz, til Glimminge
Sophie Andersdatter Bille
Mette Holgersdatter Rosenkrantz
Erik Bille, til Løgismose
Ebbe Rosenkrantz, til Bramstrup og Skotterup
Lene Mogensdatter Gyldenstierne
Holger Axelsen Rosenkrantz
Mogens Gyldenstierne, til Findstrup og Fulltofta
Sophie Frantzsdatter von Rantzau, til Søholm
Dorte Mogensdatter Gyldenstierne, til Restrup
Hedvig Ebbesdatter Ulfeldt
Mogens Gyldenstierne, til Bjersgård og Fulltofta
Knud Ebbesen Ulfeldt
Ebbe Ulfeldt, til Svenstorp
Lene Holgersdatter Ulfstand
Jacob Ulfeldt, til Selsø og Kogsbølle
Anna Jacobsdatter Flemming, til Bavelse
Knud Ebbesen Ulfeldt, til Kogsbølle
Anne Eriksdatter Hardenberg, til Faarevejle
Anders Ebbesen Ulfeldt, til Orebjerg
Ebbe Andersen Ulfeldt, til Kogsbølle
Kirstine Ottesdatter Bøistrup
Forældre
Palle Schwerin
Ellen Saltensee
Mette Pallesdatter Schwerin
Anders Eriksen Ulfeldt