Simon
Lise
TNG-building
TNG-blog
Om slægterne Brændgaard & Heilesen
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
(Ukendt) Staverskov Gøye
- eft. 1363
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Anne Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster
Helle Holgersdatter Ulfstand
Holger Vind, til Harrestedgaard, R.
Margrethe Ovesdatter Giedde, til Kastrupgaard
Anne Jørgensdatter Vind
Elisabeth Jørgensdatter Vind
Christoffer Giedde, til Gunnarstorp
Joachim Friderich Vind, til Gundestrup
Christian Vind, til Harrested og Vernø Kloster
Ingeborg Holgersdatter Ulfstand, til Bosø Kloster og Gundestrup
Jørgen Vind, til Gunnarstorp
Else Holgersdatter Ulfstand
Anne Hansdatter Skovgaard, til Gundestrup
Holger Ulfstand, til Hikkebjerg og Asserstrup
Hans Skovgaard, til Gundestrup
Anne Vernersdatter Parsberg
Karen Jørgensdatter Skovgaard
Palle Skram, til Varfod
Kirsten Jørgensdatter Skovgaard
Hartvig Skram, til Dejbjerglund og Fruergaard
Maren Jørgensdatter Skovgaard
Anne Hermansdatter Flemming
Jørgen Skovgaard, til Skovgaard
Anna Jacobsdatter Flemming, til Bavelse
Jacob Ulfeldt, til Selsø og Kogsbølle
Jakob Flemming, til Bavelse
Maren Mogensdatter Juel
Anne Eriksdatter Thott, til Bavelse
Herman Flemming, til Knudstrup og Bavelse
Beata Evertsdatter Moltke, til Bavelse
Hr. Erik Aagesen Thott, til Bavelse
Evert Moltke, til Bavele
Beate Rønnow
Eline Moltke
(Ukendt) Hennekesdatter Moltke
Grete Axelsdatter Gøye
Henneke Moltke, til Farebæksholm
Hr. Axel Mogensen Gøye, til Krenkerup
Karen Ottesdatter Kabel
Hr. Børge Trolle, til Lillø og Knabstrup
Pernille Mogensdatter Gøye
Arvid Trolle, til Engsjö
Margrethe Jacobsdatter Trolle
Claus Lagesen Urne, til Belteberga
Øllegård Jacobsdatter Trolle
Hr. Herluf Trolle
Birgitte Mogensdatter Gøye, til Hillerødholm og Græsede
Anne Nielsdatter Trolle, til Kærsgård
Mette Nielsdatter Trolle
Sophie Børgesdatter Trolle
Helle Børgesdatter Trolle
Niels Trolle, til Brobygaard
Margrethe Andersdatter Trolle
Hans Heinrich Ermandinger
Pernille Andersdatter Trolle
Justus Christopher Muhrbeck
Elisabeth Andersdatter Trolle
Regitze Sophie Trolle
Helle Andersdatter Trolle
Anne Catrina Trolle
Frederik Trolle, til Ørumgaard
Edel Dorte Krag, af Jylland
Anders Trolle, til Trolholm og Hellestrup
Charlotte Amalie Holgersdatter Vind
Børge Trolle, til Trolholm og Tviskloster
Pernille Andersdatter Bille, til Brobygård
Holger Trolle, til Rygaard
Lene Nielsdatter Trolle
Herluf Trolle, til Snedinge og Vognserup
Arvid Trolle, til Näs
Helle Nielsdatter Trolle
Niels Trolle, til Trolholm
Helle Holgersdatter Rosenkrantz, til Gaunø og Vemmetofte
Børge Trolle
Anne Poulsdatter Munk, til Pallisbjerg
Birthe Nielsdatter Trolle
Jakob Trolle
Jesper Trolle
Niels Trolle
Anne Henriksdatter Friis, af Hesselager
Kirsten Herlufsdatter Skave
Jacob Trolle, til Lillø
Peder Herlufsen Skave
Maurids Skave, til Eskildstrup
Elline Steensdatter Bille
Øllegaard Henningsdatter Walkendorff
Herluf Skave, til Eskildsrup,
Axel Walkendorff, til Glorup
Margrethe Pallesdatter Ulfeldt
Axel Knudsen Urne, til Søgaard
Anne Jensdatter Rosensparre
Axel Urne, til Bækkeskov og Ryegaard
Christoffer Urne, til Aarsmarke og Baarup
Else Knudsdatter Urne
Magdalene Sibylle Jørgensdatter Urne
Christian Giedde, til Skivehus
Jørgen Knudsen Urne, til Aarsmarke, R.E.
Dorthe Ovesdatter Giedde
Mette Ovesdatter Giedde
Brostrup Giedde, til Tommerup
Regitse Giedde
Christian Giedde, til Skivehus
Magdalene Sibylle Jørgensdatter Urne
Regitze Sophie Giedde
Knud Giedde, til Vadskjærgaard
Christoffer Giedde, til Gunnarstorp
Elisabeth Jørgensdatter Vind
Ingeborg Dorothea Vind
Regitze Sophie Vind
Friderich Vind, til Harrested og Baggesvogn
Christian Vind
Ove Holgersen Vind
Anne Elisabeth Vind
Sophie Amalie Vind, af stamhuset Birkelse
Margrethe Andersdatter Trolle
Hans Heinrich Ermandinger
Pernille Andersdatter Trolle
Justus Christopher Muhrbeck
Elisabeth Andersdatter Trolle
Regitze Sophie Trolle
Helle Andersdatter Trolle
Anne Catrina Trolle
Frederik Trolle, til Ørumgaard
Edel Dorte Krag, af Jylland
Charlotte Amalie Holgersdatter Vind
Anders Trolle, til Trolholm og Hellestrup
Vilhelm Carl Vind, til Harrestedgaard og Kastrupgaard
Erik Vind
Margrethe Ovesdatter Giedde, til Kastrupgaard
Holger Vind, til Harrestedgaard, R.
Frederik Eiler Giedde, R.
Susanne Elisabeth Adeler
Sophie Amailie von Løwenhielm
Dorthe Knudsdatter Urne
Ove Giedde, til Tommerup, Hellerup, Maglø, Løvestad, Tullesbo og Østrø, R.
Frederik Knudsen Urne, til Alslev
Sigvard Knudsen Urne, til Raarup, R.E.
Knud Axelsen Urne, til Aarsmarke
Margrethe Eilertsdatter Grubbe
Jørgen Axelsen Urne, til Brobygaard
Erik Axelsen Urne
Otte Axelsen Urne, til Søbysøgaard
Birthe Knudsdatter Rud
Alhed Knudsdatter Urne
Inger Axelsdatter Walkendorff
Knud Jørgensen Urne, til Søgård og Aarsmarke
Sidsel Henningsdatter Walkendorff
Laurids Knob
Henning Walkendorff, til Glorup
Anne Johansdatter Oxe
Sidsel Friis, af Hesselager
Anne Andersdatter Passow
Karen Henningsdatter Walkendorff
Erik Eriksen Krummedige
Hr. Hans Walkendorff, til Løjtved
Inger Axelsdatter Gøye
Henning Walkendorff
Peder Oxe, til Gisselfeld
Mette Olufsdatter Rosenkrantz
Albert Oxe, til Nielstrup
Sidsel Jørgensdatter Urne, til Boserup
Mette Johansdatter Oxe, til Nielstrup og Ryegaard
Inger Johansdatter Oxe, til Søllested
Jørgen Tygesen Brahe
Anne Johansdatter Oxe
Frantz Banner
Johan Rud, til Møgelkjær og Løgismose
Anne Eriksdatter Hardenberg
Otte Andersen Banner, til Gjesingholm
Margrethe Andersdatter Banner
Jens Bille
Erik Bille, til Løgismose
Mette Holgersdatter Rosenkrantz
Mette Andersdatter Bille, til Damsbo
Sophie Andersdatter Bille
Mogens Rosenkrantz, til Glimminge
Lisbeth Andersdatter Bille, til Vindum Overgård
Pernille Andersdatter Bille, til Brobygård
Børge Trolle, til Trolholm og Tviskloster
Karen Andersdatter Bille, til Søbo
Anders Bille, til Damsbo og Søbo
Sophie Jakobsdatter Rosenkrantz
Mette Andersdatter Banner, til Løgismose
Erik Bille, til Rønnovsholm
Dorthe Andersdatter Banner, til Egholm
Pernille Banner
Dorthe Ottesdatter Rud
Anders Eriksen Banner, til Gjesingholm og Lyngholm
Mette Jacobsdatter Rosenkrantz
Margrethe Jakobsdatter Rosenkrantz
Corfitz Rosenkrantz, til Glimminge
Erik Bille, til Løgismose
Mette Holgersdatter Rosenkrantz
Mette Andersdatter Bille, til Damsbo
Sophie Andersdatter Bille
Mogens Rosenkrantz, til Glimminge
Lisbeth Andersdatter Bille, til Vindum Overgård
Pernille Andersdatter Bille, til Brobygård
Børge Trolle, til Trolholm og Tviskloster
Karen Andersdatter Bille, til Søbo
Sophie Jakobsdatter Rosenkrantz
Anders Bille, til Damsbo og Søbo
Christence Jakobsdatter Rosenkrantz
Edel Jakobsdatter Rosenkrantz
Pernille Jakobsdatter Rosenkrantz
Pernille Henriksdatter Gyldenstierne, til Rudbjerggaard
Jakob Eriksen Rosenkrantz, til Arreskov
Mette Ottesdatter Rud
Henrik Gyldenstierne, til Aagaard
Pernille Johansdatter Oxe
Otte Knudsen Rud, til Møgelkær
Mette Mogensdatter Gøye
Johan Oxe, til Nielstrup
Pernille Albrechtsdatter Gøye
Hak Holgersen Ulfstand, til Hikkebjerg
Albrecht Gøye, til Krenkerup, Torbernfeld, Gunderslevholm, Græse, Clausholm og Avnsbjerg
Anne Ottesdatter Rosenkrantz
Pernille Mogensdatter Gøye
Hr. Børge Trolle, til Lillø og Knabstrup
Eline Mogensdatter Gøye
Birgitte Mogensdatter Gøye, til Hillerødholm og Græsede
Hr. Herluf Trolle
Hr. Mogens Gøye, til Krenkerup
Mette Albrechtsdatter Bydelsbak, til Torbenfeld
Helvig Mogensdatter Gøye
Otto Henriksen Gyldenstierne, til Iversnæs
Ide Mogensdatter Gøye, til Skærvad
Otto Ottesen Rosenkrantz, til Næsbyholm
Margrethe Clausdatter Sture
Henrik Eskilsen Gøye
Eline Henningsdatter Godov
Ide Eskildsdatter Gøye
Hr. Eskild Mogensen Gøye, til Krenkerup, Gisselfeld og Tundbyholm
Mette Eriksdatter Rosenkrantz, til Skærsø
Cecilie Axelsdatter Brahe
Mogens Axelsen Gøye, til Krenkerup
Ide Eskildsdatter Falk, til Gisselfeld
Christine Ottesdatter Markmand, af Falster
Karen Madsdatter
Mogens Gøye
(Ukendt) Lunge
Laurids Grubbe, til Alslev
Alhed Tetzdatter Rosengaard
Karen Nielsdatter Grubbe
Gregers Hansen Juel, af Langeland, til Lejbølle
Eline Nielsdatter Grubbe
Hr. Jacob Jepsen Ravensberg, til Kindholm
Holger Axelsen Rosenkrantz
Lene Mogensdatter Gyldenstierne
Hr. Palle Axelsen Rosenkrantz
Corfitz Rosenkrantz, til Glimminge
Margrethe Jakobsdatter Rosenkrantz
Margrethe Axelsdatter Rosenkrantz
Mette Pallesdatter Grubbe
Axel Eriksen Rosenkrantz, til Glimminge
Corfits Grubbe, til Høgested
Palle Grubbe
Margrethe Corfitzdatter Hardenberg, til Skjoldemose og Lindsted
Erik Grubbe, til Gunderup[
Jørgen Grubbe
Jakob Grubbe, til Røgle
Sidsel Knudsdatter Giedde, til Røgle
Anne Sivertsdatter Grubbe
Claus Lagesen Urne, til Belteberga
Elsebe Sivertsdatter Grubbe
Dorte Christoffersdatter Ravensberg
Peder Bild, Til Sonnerup
Ellen Sivertsdatter Grubbe
Christoffer Jepsen Ravensberg
Karen Eilersdatter Grubbe
Sivert Grubbe, til Hofdal, Torup og Høgholt
Axel Urne, til Bækkeskov og Ryegaard
Christoffer Urne, til Aarsmarke og Baarup
Else Knudsdatter Urne
Jørgen Knudsen Urne, til Aarsmarke, R.E.
Dorthe Knudsdatter Urne
Ove Giedde, til Tommerup, Hellerup, Maglø, Løvestad, Tullesbo og Østrø, R.
Frederik Knudsen Urne, til Alslev
Sigvard Knudsen Urne, til Raarup, R.E.
Margrethe Eilertsdatter Grubbe
Knud Axelsen Urne, til Aarsmarke
Eiler Grubbe
Else Bjørnsdatter Laxmand, til Hofdal
Agathe Sivertsdatter Grubbe
Lave Beck, til Førslev og Beldringe
Sivert Grubbe, til Lystrup
Mette Pallesdatter Ulfeldt, til Lystrup
Niels Grubbe, til Lystrup og Alslev
Karen Eriksdatter Bille
Anne Pedersdatter Grubbe
Peder Lykke Bille, af Solbjerg og Kelleklintegaard
Anne Sivertsdatter Blaa, til Orebygård
Peder Grubbe, til Alslev
Johan Rud, til Møgelkjær og Løgismose
Anne Eriksdatter Hardenberg
Otte Andersen Banner, til Gjesingholm
Margrethe Andersdatter Banner
Mette Andersdatter Banner, til Løgismose
Erik Bille, til Rønnovsholm
Dorthe Andersdatter Banner, til Egholm
Pernille Banner
Dorthe Ottesdatter Rud
Anders Eriksen Banner, til Gjesingholm og Lyngholm
Pernille Henriksdatter Gyldenstierne, til Rudbjerggaard
Jakob Eriksen Rosenkrantz, til Arreskov
Mette Ottesdatter Rud
Henrik Gyldenstierne, til Aagaard
Otte Knudsen Rud, til Møgelkær
Pernille Johansdatter Oxe
Knud Jørgensen Rud, til Vedby
Hilleborg Mogensdatter Gyldenstierne
Jørgen Knudsen Rud
Erik Rud, til Fuglsang og Møgelkjær
Anne Jacobsdatter Hardenberg, til Sandholt
Kirsten Knudsdatter Rud, til Kjellinghøl
Axel Urne, til Bækkeskov og Ryegaard
Christoffer Urne, til Aarsmarke og Baarup
Else Knudsdatter Urne
Jørgen Knudsen Urne, til Aarsmarke, R.E.
Dorthe Knudsdatter Urne
Ove Giedde, til Tommerup, Hellerup, Maglø, Løvestad, Tullesbo og Østrø, R.
Frederik Knudsen Urne, til Alslev
Sigvard Knudsen Urne, til Raarup, R.E.
Knud Axelsen Urne, til Aarsmarke
Margrethe Eilertsdatter Grubbe
Jørgen Axelsen Urne, til Brobygaard
Erik Axelsen Urne
Otte Axelsen Urne, til Søbysøgaard
Birthe Knudsdatter Rud
Axel Knudsen Urne, til Søgaard
Dorthe Madsdatter Bølle, til Fuglsang
Hr. Knud Rud, til Vedby og Møgelkjær
Erik Madsen Bølle, til Tersløse og Orebygaard
Sophie Jørgensdatter Rud, til Elved
Hr. Mads Eriksen Bølle, til Tersløse, Orebygaard og Fuglesang
Birgitte Clausdatter Daa
Eiler Eriksen Bølle, til Nakkebølle
Anne Jensdatter Bild, til Hellerup
Erik Madsen Bølle, til Krønge
Karen Sivertsdatter Blaa
(Ukendt) Sivertsdatter Blaa
Sivert Lauridsen Blaa, til Orebygaard
Anne Jensdatter Gyrstinge
Oluf Lauridsen Blaa, til Orebygaard
Laurids Jensen Blaa, til Orebygaard
Bodil Eriksdatter Sjællandsfar, til Orebygaard
Anne Olufsdatter Gøye
Jens Eriksen Blaa
Hr. Anders Staverskov Gøye, til Staverskov
(Ukendt) Olufsdatter Gøye
Anders Staverskov Gøye
Ingeborg Eriksdatter Bille
Knud Andersen Gøye, til Kjelstrup
Lene Nielsdatter Hak, til Utterslev
Eline Henningsdatter Godov
Henrik Eskilsen Gøye
Anne Andersdatter Gøye
Henning Godov
Margrethe Corfitzdatter Rønnow
Henrik Staverskov Gøye, til Kjerstrup
Oluf Gøye
Henrik Staverskov Gøye
Hr. Jens Staverskov Gøye, til Kjelstrup
(Ukendt) Staverskov Gøye