Simon
Lise
TNG-building
TNG-blog
Om slægterne Brændgaard & Heilesen
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Henrik Krummedige
ca. 1083 -
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Beate Ivarsdatter Thott
Arvid Birgarsson Trolle, til Bergqvara
Margrethe Poulsdatter Laxmand, til Knabstrup
Hr. Iver Axelsen Thott, til Lillø
Poul Laxmand, til Valden
Inger Holgersdatter Munk
Kirsten Eriksdatter Banner
Peder Poulsen Laxmand, til Valden
Margrethe Thorkildsdatter Brahe
Anne Lagesdatter Brok, af Estrup, til Hammer
Axel Axelsen Brahe, til Krogholm, Hammar, Vittskövle og Tundbyholm
Else Poulsdatter Laxmand
Lage Esgesen Brok, af Estrup, til Estrup og Bregenholm
Anne Poulsdatter Laxmand
Hr. Anders Eriksen Gyldenstierne
Elisabeth Eriksdatter Krummedige
Poul Pedersen Laxmand, til Valden og Knabstrup
Ermegaard Eriksdatter Krummedige
Hr. Claus Krumpen, til Hesselbjerg
Agnete Eriksdatter Krummedige
Margrethe Clausdatter Rønnow
Hr. Steen Basse Bille, til Allinde og Lyngsgaard
Hr. Markvard Rønnow, til Hvidkilde
Mette Joachimsdatter Hardenberg, til Løgismose
Birgitte Christensdatter Vasa
Hr. Claus Rønnow, til Hvidkilde
Margrethe Eriksdatter Krummedige
Hr. Kristiern Nilsson Vasa, til Bjørnø
Ebba Eriksdatter Krummedige
Erik Eriksen Krummedige
Karen Henningsdatter Walkendorff
Hr. Albrecht Engelbrechtsen Bydelsbak, af Torbenfeld, til Skjersø og Helsinge
Pernille Axelsdatter Brok, af Estrup
Grethe Engelbrechtsdatter Bydelsbak, af Torbenfeld, til Løgismose
Claus Bryske, til Flintholm
Kirsten Engelbrechtsdatter Bydelsbak, af Torbenfeld
Hr. Oluf Olufsen Lunge, til Odden
Anne Albrechtsdatter Bydelsbak, af Bregentved
Hr. Engelbrecht Albretsen Bydelsbak, af Torbenfeld
Hebla Albrechtsdatter Bydelsbak, af Bregentved
Beate Albrechtsdatter Bydelsbak, af Bregentved
Anne Eriksdatter Krummedige
He. Albrecht Bydelsbak, af Bregentved, af Hindsgavl
Erik Krummedige, til Rundtoft
Beate von Thienen
Cathrine Hakonsdatter Frille
Ermegard Eggertsdatter Frille, til Sandholt
Bent Torbensen Bille, til Egede og Søholm
Hr. Philip Axelsen Thott
Anne Iversdatter Jul, af Sønderjylland
Hr. Eggert Christiernsen Frille, til Sandholt
Hr. Niels Manderup, til Barritskov
Barbara Saxesdatter
Beate Iversdatter Jul, af Sønderjylland
Hr, Niels Manderup, til Barritskov
Iver Jul, af Sønderjylland
Berte Timmesdatter Limbek
Elsabe Jul
Troels Jul, af Sønderjylland
Ingeborg Pedersdatter Jul, af Sønderjylland
Mette Segebodsdatter Krummedige
Peder Iversen Jul, af Sønderjylland
Anne Segebodsdatter Krummedige
Segebod Krummedige, til Mehlbeck og Løgismose
Cecilie Pedersdatter Skram, til Runtoft
Erik Krummedige
Elsebe Krummedige
Grote Johan Krummedige
Lyder Krummedige
Iven Krummedige
Hartvig Mildehand Krummedige
Oluf Munk, til Palsgård
Drude Caisdatter von Rantzau
Ludvig Munk, til Palsgård
Kirsten Pedersdatter Lykke, til Nørlund
Christine Munk, til Daubjerggård
Ide Mogensdatter Munk, til Totterupholm
Hr. Oluf Nielsen Rosenkrantz
Karen Ludvigsdatter Rosenkrantz, til Palsgård og Oksviggård
Mogens Munk
Claus Ludvigsen Rosenkrantz, til Togerup
Christence Jepsdatter Sparre, i Skåne
Gertrud Ludvigsdatter Rosenkrantz
Anne Ludvigsdatter Rosenkrantz
Lene Ludvigsdatter Rosenkrantz
Thomes Iversen Juel, til Astrup
Hr. Ludvig Nielsen Rosenkrantz, til Tange og Palsgård
Kirsten Andersdatter Hak
Mette Bertelsdatter Tinhuus
Hr. Joachim Hardenberg, til Kjeldkjær og Løgismose
Tale Nielsdatter Rosenkrantz
Bertel Tinhuus
Anne Nielsdatter Lange
Hans Griis, af Nordrup, til Holmegaard
Anne Nielsdatter Rosenkrantz
Hr. Niels Nielsen Rosenkrantz, til Tange
Ide Nielsdatter Banner
Niels Jensen Rosenkrantz, til Hevringholm og Tange
(Ukendt) von Rantzau
Axel Nielsen Rosenkrantz, til Stensballegård, Landting og Rydhave
Birgitte Lauridsdatter Knob, til Stensballegård, Landting og Rydhave
Hr. Niels Timmesen Rosenkrantz, til Stensballegård
Inger Nielsdatter Gyldenstierne, til Langtind
Karen Eriksdatter Rosenkrantz
Hr. Ove Vincentsen Lunge, til Tirsbæk og Kragerup
Bege Eriksdatter Rosenkrantz
Erik Timmesen Rosenkrantz, Til Engelsholm
Magrethe Bosdatter Høg
Anne Timmesdatter Rosenkrantz
Hr. Timme Nielsen Rosenkrantz, til Engelsholm
Abel Madsdatter
Johanne Christensdatter Skram, til Aalegaard
Iver Clausen Dyre, til Sø
Mette Timmesdatter Rosenkrantz
Christiern Skram, til Urup
Karen Eilersdatter Rønnow
Hr. Niels Eriksen Rosenkrantz, til Bjømholm, Skjern hovedgård og Vallø
Birgitte Olufsdatter Thott, til Vallø
Holger Eriksen Rosenkrantz, til Boller
Margrethe Bosdatter Flemming
Anna Henriksdatter Meinstorp
Elsebe Eriksdatter Rosenkrantz
Vibeke Eriksdatter Rosenkrantz, til Vosborg og Kørup
Hr. Predbjørn Podebusk, til Vosborg og Kørup
Mette Eriksdatter Rosenkrantz, til Skærsø
Hr. Eskild Mogensen Gøye, til Krenkerup, Gisselfeld og Tundbyholm
Kristine Eriksdatter Rosenkrantz, til Møgelkær
Jørgen Rud, til Vedby
Hr. Erik Ottesen Rosenkrantz, til Bjørnholm
Sophie Henriksdatter Gyldenstierne, til Boller
Hr. Otte Nielsen Rosenkrantz, til Bjørnholm
Else Holgersdatter Krognos, til Bjørnholm
Anne Ottesdatter Bild
Eiler Stygge Rosenkrantz, til Hevringholm
Kirsten Pedersdatter Gyldenstierne
Anders Nielsen Stygge Rosenkrantz, til Hevringholm
Berete Eilersdatter Rønnow
Birgitte Limbek
Claus Jonsen Lange
Gertrud Munk
Elsebe Jensdatter Rosenkrantz
Hr. Jon Jakobsen Lange, til Nørholm
Margrethe Timmesdatter Krummedige
Hr. Jens Nielsen Rosenkrantz, til Hevringholm
Hr. Kirsten Timmesdatter Krummedige
Evert Moltke, til Hårde
Hr. Henning Podebusk
Timme Krummedige, til Tange
Grote Iven Krummedige
Henrik Krummedige
Hr. Nicolaus de Ottenbüttel Krummedige
Hartvig de Ottenbüttel Krummedige
Hasso de Ottenbüttel Krummedige
Hr. Eler de Ottenbüttel Krummedige
Stig Poulsen Hvide, af Jylland
Margrethe Hvide, af Jylland, til Rødkilde
Claus Eggertsen Ulfeldt, til Elmelunde, til Kragerup
Knud Ottesen Hvide, af Jylland, til Rødkilde
Mette Ottesdatter Hvide, af Jylland
Sidsel Teusdatter Brostrup, til Tommerup
Knud Lauridsen Giedde, til Røgle og Spannerup
Helle Teusdatter Brostrup
Margrethe Ottesdatter Hvide, af Jylland
Teus Brostrup, til Tommerup
Otte Poulsen Hvide, af Jylland, til Rødkilde
(Ukendt) Hermansdatter Skinkel
Birgitte Poulsdatter Hvide
Mette Ottesdatter Krummedige
Poul Stigsen Hvide, af Jylland til Vilsted
Hartvig Krummedige
Otto Krummedige
Margrethe
Iven Kencelere gebeten van dem Krummedige
Markvard Krummedige
Otto Busche Krummedige
Hr. Johannes Busche Krummedige
Hr. Henrik Busche Krummedige
Hr. Hartvig de Ottenbüttel Krummedige
Volbrecht de Krummedige
Hr. Henrik Busche Krummedige
Hasso Krummedige
Sophie
Henrik Krummedige